29/06/2016 / Зачепилівський р-н

Національно-патріотичне виховання дітей та молоді в сільській бібліотеці

Семінар бібліотечних працівників Зачепилівської ЦБС

2016 рік – оголошено Роком національно-патріотичного виховання. Сьогодні доволі гостро постало питання патріотичного виховання. У ранньому віці набагато легше полюбити свою Батьківщину, ніж у дорослому, тому треба виховувати це почуття у дітей вже з самого дитинства.
Згідно плану роботи методичного відділу Зачепилівської централізованої бібліотечної системи напередодні Дня Конституції на базі Абазівської сільської бібліотеки-філії методичною службою проведено віїздний семінар за темою: «Національно-патріотичне виховання дітей та молоді в сільській бібліотеці» для сільських бібліотечних працівників. До співпраці у цьому семінарі були запрошені сільські голови Миколаївської, Лебязької та Забаринської сільських рад.

 

 

Мета семінару – сприяти підвищенню рівня національно-патріотичної діяльності бібліотек, формуванню у молодого покоління ціннісних орієнтирів і громадянської позиції на прикладах героїчної боротьби українського народу за самовизначення і творення власної держави.
Відкрила семінар директор РЦБС Харченко Л., яка побажала плідної праці та націлила бібліотечних працівників на розуміння, особливо в теперішній непростий час, важливості місії і значення діяльності бібліотек у вихованні справжніх патріотів своєї держави. Адже першочергове завдання бібліотек – популяризувати літературу, що сприяє прищепленню почуття патріотизму, причетності до історичної долі України, висвітлює події, котрі відбуваються на сході країни.
Сільський голова Миколаївської сільської ради, на території якої проходив семінар, Наталія Гужва привітала учасників семінару, розповіла про розвиток села Абазівка та проблеми які потрібно вирішувати, а також звернула увагу на те, що особливого значення проблема патріотизму дітей та молоді набуває в умовах нестабільності суспільного життя. Тому, об’єднавши зусилля, потрібно виробити спільну програму, яка б передбачала виховання в дітей та молоді готовності до патріотизму, поваги до рідного краю та ефективного вирішення життєвих проблем.
З консультацією «Організація патріотичного виховання: зміст, методи і форми роботи з дітьми різних вікових груп» виступила методист центральної районної бібліотеки Литус Л., яка ознайомила бібліотекарів з формами і методами бібліотечної роботи з героїко-патріотичного виховання дітей та громадянськості, запропонувала бібліотекарям орієнтовну тематику бібліотечних заходів.
Бібліотечні працівники поринули в історію створення Абазівської сільської бібліотеки філії, познайомилися роботою у напрямку національно- патріотичного виховання в контексті сучасності.
Досвідом роботи бібліотеки по національно-патріотичному вихованню підростаючого покоління також поділилися завідуюча філією с. Лебяже Тимченко Н., с. Забарино – Кошелєва В., с. Миколаївка – Чуб Н.
Прикладом організації роботи з дітьми став патріотичний урок «Конституція країни – перепустка у світ гідного життя», підготовлений і проведений в рамках семінару завідувачкою Абазівської сільської б/ф разом з завідувачками Лебязької, Миколаївської та Забаринської сільських бібліотек-філій. Активну участь у даному заході взяли діти – читачі бібліотек, які розкрили поняття та характерні риси патріотизму, читали вірші. Урок був підкріплений книжковою виставкою за даною тематикою.
Участь у семінарі націлила бібліотечних працівників на розуміння, особливо в теперішній непростий час, важливості місії і значення діяльності бібліотек у вихованні справжніх патріотів своєї держави.
Для всіх учасників семінару цей захід став справжнім символом єднання українців, збереження національного духу, джерелом віри у краще майбутнє нашої країни.

 

Новини та події

16/06/2021
Літо на книжковій хвилі
Виставка-пропозиція 12/06/2021
Мандрівка книжковим містом
Екскурсія до бібліотеки 10/06/2021
Василь Шкляр – найбільш читаний та містичний сучасний письменник
Огляд творів 10/06/2021
Легенда української опери
Віртуальне знайомство 09/06/2021
Погляд в минуле
Відкриття краєзнавчого куточка 09/06/2021
Батько українського бестселера
Книжкова виставка 08/06/2021
Ми хочемо, щоб ваше літо було книгами зігріто
Літературна парасолька

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16