26/05/2016 / Дворічанський р-н

Бібліотечне краєзнавство публічних бібліотек

Семінар для бібліотечних працівників Дворічанської ЦБС

В життєписі кожного народу, в книзі його буття є багато сторінок, котрі він свято шанує, гордиться ними. Український філософ Григорій Сковорода сказав: «Пізнай свій край, пізнай себе, свій рід, свою землю – побачиш свій шлях, по якому найбільше розкриваються твої здібності».

26 травня 2016 року для бібліотечних працівників Дворічанської ЦБС було проведено семінар «Бібліотечне краєзнавство публічних бібліотек». Бібліотечне краєзнавство – одна з унікальних сфер діяльності, яка відрізняє сільські публічні бібліотеки від інших, надає їм місцевого колориту, регіональної специфіки. Краєзнавча діяльність передбачає виявлення, збирання, зберігання і організацію загальнодоступного користування інформацією про край, зафіксованою у документах. Базою для краєзнавчої діяльності бібліотек є краєзнавчі фонди. Кожна бібліотечна філія в краєзнавчих куточках збирає матеріали про своє рідне село, видатних людей села і вироби народних умільців-односельців.
Робота з краєзнавства відрізняється різноманітністю своїх форм. Які нові інноваційні форми роботи використовувати в роботі бібліотечних філій, як працювати з краєзнавчим довідковим апаратом – ці питання були висвітлені у виступах директора районної централізованої бібліотечної системи Кіптілої С.І., методиста Тінькової О.І., бібліографа Кучер Н.Г.
Також бібліотекарі мали змогу познайомитися з опитом роботи своїх колег з питань краєзнавства (Токарівська, Рідкодубівська, Жовтнева, Колодязненська бібліотечні філії).

 

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16