19/05/2016 / Лозівський р-н

А над світом вишивка цвіте

До дня вишиванки (Лозівська ЦБС)

19 травня 2016 року в Краснопавлівській міській бібліотеці-філії № 2 Лозівської ЦБС пройшов захід на під назвою «А над світом вишивка цвіте», присвячений Дню вишиванки.

 

 

Народне мистецтво, яке передавалося з покоління в покоління, століттями завжди було і є ґрунтом для спілкування людей, джерелом пізнання історії, культури, звідти ідуть витоки творчості. Вишивання як вид мистецтва існує з незапам’ятних часів. Про вишивку згадується в Біблії та “Іліаді” Гомера. Нею, за свідченням Геродота, був прикрашений одяг скіфів. Тож час, проведений у спілкуванні з найдавнішим видом українського мистецтва та майстринями, був приємним для всіх користувачів бібліотеки. Завідуюча бібліотекою С.О.Бараш розповіла про історичні витоки української вишивки, а бібліотекар А.В.Мокроусова познайомила читачів з легендами про цей унікальний вид мистецтва.
Вишивка – це не тільки майстерне творіння золотих рук народних умільців, а й скарбниця вірувань, духовних устремлінь, інтелекту нашого народу. У чарівну силу рушника вірили як у доброго чудодія, що оберігає від усякого лиха. Спитаєте, звідки ж то узятися такій силі? А сила рушника у його візерунках. Рушники можна читати так, як читають книги. Треба лише розумітися на орнаментах. Різноманітні кружальця, трикутники, ромби, лінії, хрести, зображення рослин та птахів, виспівують на рушниках краснопавлівських майстринь Соловйової О.І та Мітякової Л.Є.
Споконвіку українці шанували одяг, особливо сорочку. Вважалося, що сорочка, яка прилягає до тіла, є оберегом і має чарівну силу. Свої сорочки-обереги представила Грищенко О.М. Молоде ж покоління більше приділяє уваги вишиванню серветок, картин, наволочок. Розмаїття красок, узорів та фантазії виплеснулося на роботи Дорожкової З.М., Татаринової Ю.В., Почерніної Ж.П., Різниченко Ю.Ю.
Народні майстрині поділилися своїми секретами та порадили жінкам займатися вишиванням, бо саме цей вид рукоділля відтворює душу і характер жінки, бо у вишивку вона вкладає свої почуття та мрії, щоб принести радість собі та людям.
Зараз – особливий час. Ми звертаємося до джерел народної творчості, до народних традицій. І як радісно усвідомлювати, що вони сьогодні оновлюються, оживають, і, мабуть, чим більше ми будемо їх знати, тим життя наше буде радіснішим, духовно багатшим.

 

Новини та події

16/06/2021
Літо на книжковій хвилі
Виставка-пропозиція 12/06/2021
Мандрівка книжковим містом
Екскурсія до бібліотеки 10/06/2021
Василь Шкляр – найбільш читаний та містичний сучасний письменник
Огляд творів 10/06/2021
Легенда української опери
Віртуальне знайомство 09/06/2021
Погляд в минуле
Відкриття краєзнавчого куточка 09/06/2021
Батько українського бестселера
Книжкова виставка 08/06/2021
Ми хочемо, щоб ваше літо було книгами зігріто
Літературна парасолька

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16