13/05/2016 / м. Первомайський

Україна від минувшини до майбуття

До Дня пам’яті жертв політичних репресій (Первомайська міська ЦБС)

Бібліотеки Первомайської міської ЦБС щорічно відзначають День пам’яті жертв політичних репресій. Так в центральній бібліотеці міста оформлена постійно діюча розвернута книжкова виставка-реквієм під назвою «Україна від минувшини до майбуття», в якій є розділ під назвою «Наслідки тоталітарного режиму».

Біля цієї виставки проводився огляд життя та творчості репресованих письменників і поетів України під назвою «Лицарі патріотичної поезії». Бібліографом підготовлена краєзнавча історична довідка про репресованих громадян Харківщини за книгою «Розстріляне відродження».

 

Роки політичних репресій в Україні, починаючи з кінця двадцятих років минулого сторіччя, нанесли Україні величезного удару. Для виправдання репресій, Комуністична партія на чолі з Сталіним, висунули тезу про загострення класової боротьби у процесі будівництва соціалізму. В країні створювалась атмосфера загальної підозри, пошуку так званих «ворогів народу» та «буржуазних націоналістів». Почалося масове фабрикування справ і розгортання політичних процесів, здебільшого проти інтелігенції. Посилення тоталітарного режиму передбачало ліквідацію громадян, які могли критикувати існуючий лад. Владі не потрібна була інтелігенція, яка була носієм демократичних традицій в державі.
В Україні було найпоширеніше звинувачення – це «український буржуазний націоналізм». Це звинувачення було зручним звинуваченням, яке застосовувалось у боротьбі з письменниками і митцями-патріотами, які прагнули добра своєму народові, своїй вітчизні – Україні, хотіли бачити її вільною незалежною і щасливою. Представники української інтелігенції, яким було причеплено ярлик «українського націоналіста» були приречені на передчасну загибель. Їх доводили до самогубства, або розстрілювали, у кращому разі засилали до концтаборів чи відправляли на заслання до Сибіру.
Репресії завдали відчутного удару по усьому суспільству. Була понівечена доля мільйонів людей. В атмосфері страху, наклепів, насильства виховувалось ціле покоління людей. В Україні був знищений цвіт нації – її інтелігенція.

 


Довідка

 

Новини та події

16/06/2021
Літо на книжковій хвилі
Виставка-пропозиція 12/06/2021
Мандрівка книжковим містом
Екскурсія до бібліотеки 10/06/2021
Василь Шкляр – найбільш читаний та містичний сучасний письменник
Огляд творів 10/06/2021
Легенда української опери
Віртуальне знайомство 09/06/2021
Погляд в минуле
Відкриття краєзнавчого куточка 09/06/2021
Батько українського бестселера
Книжкова виставка 08/06/2021
Ми хочемо, щоб ваше літо було книгами зігріто
Літературна парасолька

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16