29/04/2016 / Великобурлуцький р-н

Великдень природи – Великдень душі

Виставка-експозиція у Великобурлуцькій ЦБ

Великдень – це найбільше релігійне свято, яке відзначають навесні. У цей день, згідно з християнською легендою, воскрес Ісус Христос після того, як його було розіп'ято на хресті. Це чудо символізує звільнення від гріхів для віруючих людей. У народному уявленні це свято оновлення землі та природи.

 

 

Перед Великоднем у всіх родинах печуть смачні паски та роблять крашанки або просто фарбують яйця в яскраві кольори. Рано-вранці в неділю люди йдуть до церкви відчути на собі силу Божого благословення та приносять з собою паски, писанки і крашанки. За традицією запалюють свічку та вставляють її у паску під час освячення. У церкві священик кропить людей та їжу святою водою. Якщо донести свічку, що горить, до самого дому, то буде щастя та багатство протягом цілого року. У цей день, зазвичай, збирається вся родина для спілкування та веселощів. Навкруги панує радісна святкова атмосфера. Це справжнє свято душі. У цей світлий день відчувається Божа благодать, яка підносить нас через молитву до неба, ближче до нашого Спасителя.
У КЗ «Великобурлуцька центральна районна бібліотека» діє виставка-експозиція «Великдень природи – Великдень душі». Матеріали виставки знайомлять відвідувачів з традиціями святкування Великодня в різних місцевостях України, розповідають про походження одного із найважливіших символів цього свята в Україні – писанку. У виданні О.Соломченко «Писанки Українських Карпат» подані зразки писанкової орнаментики та технології писанкового розпису різних етнографічних регіонів Українських Карпат.
Працівники бібліотеки вітають усіх користувачів з Великоднем і бажають всім миру, любові і Божого благословення!

 

Новини та події

16/06/2021
Літо на книжковій хвилі
Виставка-пропозиція 12/06/2021
Мандрівка книжковим містом
Екскурсія до бібліотеки 10/06/2021
Василь Шкляр – найбільш читаний та містичний сучасний письменник
Огляд творів 10/06/2021
Легенда української опери
Віртуальне знайомство 09/06/2021
Погляд в минуле
Відкриття краєзнавчого куточка 09/06/2021
Батько українського бестселера
Книжкова виставка 08/06/2021
Ми хочемо, щоб ваше літо було книгами зігріто
Літературна парасолька

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16