27/04/2016 / Нововодолазький р-н

На Чорнобиль журавлі летіли

Вечір пам’яті в Нововодолазькій ЦРБ

27 квітня 2016 року в Нововодолазькій центральній районній бібліотеці було проведено вечір пам’яті «На Чорнобиль журавлі летіли», присвячений 30-ій річниці з дня катастрофи на Чорнобильській АЕС.

 

 

На вечорі були присутні учні 8-х класів Нововодолазького ліцею разом зі своїми вчителями – Борисенко В.О. та Грубою В.В. Ведучі заходу – методист ЦРБ Цимбал Ольга Іванівна та завідуючий відділу обслуговування ЦРБ Чандер Станіслав Юрійович – розповіли про трагедію на ЧАЕС, яка сталася 30 років тому назад. Про той чорний день в історії України, день коли невеличке містечко Чорнобиль стало відоме всьому світу. Дуже влучним було відео про ті страшні дні, яке підготувала бібліотекар юнацького абонементу Хлипенко Валентина Дмитрівна, завдяки якому присутні відчули всю трагічність тих днів.
30 років пройшло з того часу, 30 років смертоносна пилюка ядерної печі покриває білі хати, поля і ліси. Цвітом скорботи і суму зацвітають чорнобильські сади і болить серце, тому що знає не на добро це, не на життя. Горем і болем увійшов Чорнобиль у наше життя. Чорнобиль розділив долю людей "До" і "Після". Покинуті безлюдні вулиці Прип’яті, школи, будинки, покинуті села. Спогади мимоволі переносять до подій 30-ти річної давнини.
На захід був запрошений Віктор Михайлович Пінченко, полковник у відставці, учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, відзначений урядовими нагородами, Почесний громадянин с. Стара Водолага Харківської області, Член Національної спілки письменників України, Лауреат муніципальної літературної премії імені Олександра Олеся, автор поетичних збірок «Базальт», «Об этом сердце с болью говорит», «Атом і любов», «Танго судьбы», «Облученная муза». Виступ Віктора Михайловича надзвичайно вразив школярів, бо вірші свої він читає напам’ять, вони пронизані біллю тих днів та заставляють задуматися над сьогоденням.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять усіх тих, хто приймав участь у ліквідації на Чорнобильській АЕС та уже відійшов у вічність.
Катастрофа нагадала всім про всепланетарну відповідальність людини за плоди її діяльності й глобальність можливих трагічних наслідків у разі нехтування цього постулату. У Новій Водолазі 26 квітня 2016 року було встановлено пам’ятник до 30-ї річниці трагедії на ЧАЕС.

 

Новини та події

18/06/2021
Трійця Пресвята одвічна…
Cлайд-презентація 18/06/2021
Зі святом Святої Трійці
Виставка-інсталяція 18/06/2021
Бути поруч з героями своїх книг
Виставка-коментар 18/06/2021
Квітує чар-зілля
Народознавчі посиденьки 18/06/2021
Батьківська любов найкраща в світі
Книжкову виставку 18/06/2021
Зелена неділя літо починає
Засідання клубу «Берегиня» 18/06/2021
Зі святом Святої Трійці
Народознавча виставка

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16