26/04/2016 / Кегичівський р-н

Дзвони Чорнобиля

Година-застереження в Кегичівській ЦДБ

30 років тому нечуваною бідою увійшов у наші серця і душі Чорнобиль. І ще довго нестерпним болем нагадуватиме він про себе, навіть майбутнім поколінням. Чорнобиль… немов незагойна рана на живому тілі України, нагадує він нам про себе тисячами втрачених життів, героїзмом наших ліквідаторів, які прийняли на себе виклик некерованої ядерної стихії та перемогли.
Чорнобиль – це вже історія України, тому дітей треба навчати вболівати за минуле своєї держави, виховувати почуття сприймання чужого болю як свого, загальнонародного горя – як особистого, почуття любові до людини, землі, до держави, виховувати почуття поваги і пам’яті до трагічних сторінок України.

 

 

26 квітня 2016 року Кегичівська центральна дитяча провела годину-застереження «Дзвони Чорнобиля».
Невимовним болем, гіркотою втрати прозвучали слова ведучих про перших, хто боровся з атомним вогнем, хто перший загинув, для кого четвертий блок став і могилою, і пам’яттю. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих та померлих постраждалих від аварії на ЧАЕС.
На заході були присутні учні Кегичівського ліцею та працівники Кегичівського райвійськкомату: молодший сержант - Щербина Олег Сергійович та начальник служби захисту інформації - Слиш Анатолій Павлович. Гості розповіли дітям про величезне значення військових частин та пожежних під час ліквідації та гасіння пожежі на ЧАЕС, про те, що на атомну станцію в перші дні з усіх куточків України прибувала унікальна техніка, була проведена велетенська робота, вирішені питання величезної технічної складності, які до Чорнобиля ніхто ніколи у світі не вирішував.
На заході присутні переглянули відео, слухали вірші українських поетів, були ознайомлені з книжковою виставкою «Запалимо Чорнобилю свічки» та прослухали бібліографічний огляд представлених книг.
Хоч минуло 30 років з того трагічного дня, наслідки Чорнобильської трагедії відчуваються й сьогодні. Збільшились захворювання та смертність людей, поширились дитячі захворювання. Ми, нинішнє покоління, повинні робити все можливе, щоб зберегти своє життя і життя майбутніх поколінь: дбати про чистоту землі, насаджувати дерева, прикрашувати землю квітами, травами, не забруднювати ріки, ставки та джерела.

 

Новини та події

18/06/2021
Трійця Пресвята одвічна…
Cлайд-презентація 18/06/2021
Зі святом Святої Трійці
Виставка-інсталяція 18/06/2021
Бути поруч з героями своїх книг
Виставка-коментар 18/06/2021
Квітує чар-зілля
Народознавчі посиденьки 18/06/2021
Батьківська любов найкраща в світі
Книжкову виставку 18/06/2021
Зелена неділя літо починає
Засідання клубу «Берегиня» 18/06/2021
Зі святом Святої Трійці
Народознавча виставка

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16