26/04/2016 / Кегичівський р-н

І гіркота пече полинна…

Заходи до 30-річчя від Дня Чорнобильської трагедії (Кегичівська ЦБС)

Чорнобиль. Нині це слово знає весь світ. Скільки б не минуло років – воно полум’янітиме в нашій пам’яті чорним вогнищем скорботи. Чорнобиль – це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це наш нестерпний біль. В бібліотеках Кегичівської ЦБС до 30-річчя від Дня Чорнобильської трагедії підготовлено ряд заходів.

 

 

26 квітня 2016 року в читальній залі Кегичівської центральної районної бібліотеки відбувся вечір пам’яті «І гіркота пече полинна…» На захід були запрошені учні 9-Б класу Кегичівського ліцею разом з вчителем Ларисою Іванівною Явтушенко.
Ведучі розповіли дітям про аварію на Чорнобильській АЕС, що увійшла в історію людства як наймасштабніша радіоекологічна катастрофа ХХ століття, про загиблих героїв-ліквідаторів. Історичні відомості про Чорнобильську катастрофу доповнювались переглядом відео роликів, піснями у виконанні Валерії Сотник та книжковою виставкою «Чорнобиль: гіркий спомин і вічний біль». Діти декламували вірші про трагічні події, що відбулися 30 років тому. Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять загиблих чорнобильців-ліквідаторів.
З нагоди 30-ї річниці Чорнобильської трагедії в Красненській сільській бібліотеці-філії Кегичівської ЦБС з користувачами-учнями 6-го класу Красненської ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено годину-спомин «Чорнобиль… Трагедія… Подвиг… Пам’ять…»
Вчитель Олена Миколаївна Єщенко, пояснюючи дітям з фахової точки зору біолога та хіміка, наголосила: «Тривогою та болем наповнені наші серця. Болем за нашу землю, зрошену смертоносними кислотними дощами, за отруєні хімічними відходами ріки, за небо з озоновими дірами. Тривогою – за майбутнє людства».
Ілюструвала захід книжкова виставка «Чорне крило Чорнобиля». А перегляд літератури «Чорнобильська трагедія на вістрі пера» допомогла зорієнтуватися тим, хто прагне більше дізнатися про трагічні події квітня 1986 року.
В Чапаєвській міській бібліотеці-філії була оформлена виставка-застереження « Згадувати боляче – забути неможливо» та проводиться перегляд документальних фільмів «Чорнобиль – чорний біль України».
Заходи, проведені в бібліотеці, вчать дітей не губитися перед різними нещастями, розуміти всю глибину катастрофи Чорнобилю для нації, всього людства, вчитися на помилках своїх батьків та дідів, щоб не повторювати їх в майбутньому; свято берегти і поважати тих, хто жертвував своїм життям, здоров’ям, рятуючи все людство.
Щороку ми повертаємося пам’яттю і серцем до незабутніх трагічних подій, щоб ще раз осягнути, кому зобов’язані мирним небом над головою, можливістю жити і ростити дітей та онуків. Віддаємо данину шани і вдячності тим, хто пожертвував найдорожчим, хто пішов у вічність заради життя і майбутнього свого народу та всього людства.

 

Новини та події

10/06/2021
Василь Шкляр – найбільш читаний та містичний сучасний письменник
Огляд творів 09/06/2021
Погляд в минуле
Відкриття краєзнавчого куточка 09/06/2021
Батько українського бестселера
Книжкова виставка 08/06/2021
Ми хочемо, щоб ваше літо було книгами зігріто
Літературна парасолька 05/06/2021
День нової книги
05/06/2021
Люби цей світ, моя дитино!
Екогодина 05/06/2021
Природи скарби - для всіх збережи
Виставка-заклик

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16