22/04/2016 / Ізюмський р-н

Її величність книга

До Всесвітнього дня книги і авторського права (Ізюмська ЦБС)

23 квітня щорічно відзначається Всесвітній день книги і авторського права, який в 1995 році заснувала Генеральна конференція ЮНЕСКО.

 

 

До цього свята працівники читальної зали Ізюмської центральної районної бібліотеки оформили для своїх користувачів розгорнуту книжкову виставку «Її величність книга», на якій представили книги від шедеврів світової класичної літератури до творів сучасних письменників: Т. Драйзер і Д. Голсуорсі, О.Довженко і В.Барка, В.Шкляр і Л.Дашвар та інші. На виставці також розміщені збірки місцевих авторів – ізюмських поетів.
В своєму виступі на радіо «Доля книги формує долю людини», який присвячено Всесвітньому дню книги і авторського права, директор Ізюмської ЦРБ В. Лисаченко зазначила, що: «Книга була і залишається незамінним супутником людини, її мовчазним радником, всезнаючим помічником, невичерпним джерелом мудрості і для цього книга повинна бути правдива, талановита, не байдужа, впливова».
Доречно згадати, що 2 квітня визнано Міжнародним днем дитячої книги. Адже потрібно пам’ятати, що дитині з малих років необхідно прищеплювати любов до читання, пізнання нового через книги.
На абонементі Ізюмської ЦРБ для маленьких відвідувачів оформлено дитячий куточок «Світ дитинства, фантазій і мрій», де на них чекають цікаві та захоплюючі книги та журнали. Барвисті, яскраві малюнки та поробки давно стали невід'ємною складовою дитячого читання. Тож, на художньо-декоративній виставці «Руками створена краса» демонструються творчі роботи наших маленьких читачів по прочитаних ними книгах. Діти в своїх роботах проявили майстерність, вміння та фантазію, і це приносить задоволення і позитивний настрій для всіх відвідувачів бібліотеки.
Всесвітній день книги і авторського права, а також Міжнародний день дитячої книги – це данина поваги до книг та авторів. Тож вітаємо всіх наших книголюбів та авторів з цими святами.

 

Література і епоха – поняття невіддільні. Перемоги, поразки, невдачі, людські долі з моральними набутками. Ці та інші життєві ситуації, на які реагує книга, є доказом її належності до кожного з нас.
Сьогодні народ, на жаль, не товпиться до книжкових полиць. Українська книга друкується не стабільно і не кожен може купити книгу, дивлячись на її ціну. Видавнича діяльність це теж проблема в Україні. Бібліотеки одержують щонайкраще мінімальну долю української книги, яка здатна зацікавити читача. І що ж читати, яку книгу запропонувати нашим читачам? На це питання сьогодні відповісти непросто. І все ж таки єдина дорога всіх книголюбів до бібліотеки, де книга - то головна господиня, яка сьогодні, як ніколи потребує захисту. А таких книголюбів в нашому районі – більше 16 тис.
Для нас цінність книги дуже важлива, в тому сенсі щоб молоде покоління, яке потрапляє під вплив комп’ютерів, нових технологій зуміло розібратися в істинних духовних цінностях, які формують людську свідомість.
Неприємно, що багато хто, навіть з моїх колег і навіть керівників надають перевагу комп’ютеризації бібліотек, не домислюючи, що Бібліотека – це перш за все Книга, з її доступністю і моральною цінністю. Дійсно, сьогодні, без інтернету та цифрових технологій важко уявити собі життя та роботу, здається, що книга відступає на другий план. Але, це зовсім не так. Книга була і залишається незамінним супутником людини, її мовчазним радником, всезнаючим помічником, невичерпним джерелом мудрості і для цього книга повинна бути правдива, талановита, не байдужа, впливова.
Можна, наприклад, прочитавши книгу відчути в собі Довженка, з його сокровенним висловом: «Життя таке коротке, спішіть робити добро», або слова В. Симоненка «Палати, горіти, пам’ятати, що ти Людина», хіба це не виховні складові моральності?
Згадаймо дитячих письменників, наприклад В. Нестайка, В.Сухомлинського, В. Рутківського твори, яких виховують дружбу, повагу та толерантність, любов до рідної землі, до своєї історії, традицій та природи. Тренувати душу можливо лише з допомогою книги, щоб мати здатність співпереживати, любити, бути милосердним. Адже багато знань не можуть замінити душу.
Наша література, наше слово це основний фактор збереження храму духовності України, якому ми сьогодні не надаємо належного значення. Згадаймо слова Л.Українки «Слово, коли ти живе, статися тілом пора». Тож настав час українській книзі, тільки ж де її шукати нам, бібліотекам? Могутня і потужна українська література, ми зустрічаємося з нею кожного дня, чекаємо на її збільшення. Ось коли у нас з’явиться хоч одна книжкова крамниця, або кіоск, поруч з кафе та престижними магазинами, і там буда книга за доступною для загалу ціною, тоді можна сказати, що в Україні настали високоморальні часи. Неможливо бачити хороше майбутнє без життєвих і вічних цінностей і тому через сто років повторюємо Лесине – «Слово, моя ти єдиная зброя…». Кожна книга вбирає в себе ці необхідні слова, які змінять світ на краще, щоб стати на заваді жорстокості і насиллю, щоб книга служила миру і перемозі добра над злом.
І це особливо актуально саме сьогодні, в неспокійний для нашої країни час. Усі ми хвилюємося за долю наших воїнів, які в ці хвилини захищають Україну. Для багатьох українська високохудожня, патріотична книга є саме тим рятівним колом, яке хоч трохи зможе відволікти від реалій та вселить віру в перемогу. Тому за ініціативи і підтримки голови Ізюмської РДА Любов Шамрай в зону АТО відправлені, в кількості 8 тис. екземплярів, книги-збірки ізюмських авторів «Герої не вмирають», «Музи проти гармат», та «Місячна соната війни». Ці книги вручалися також воїнам національної гвардії на заходах-зустрічах, які проходили на Ізюмщині. Ця робота продовжується і сьогодні. І нам приємно, що книга також є суттєвою підтримкою духу українського воїна і всього нашого народу, тож читайте, читайте, читайте, набирайтесь духовного багатства та одержуйте ні з чим не зрівнянне задоволення, бо книга то є 8 чудо світу.
Тож, вітаємо всіх шанувальників книги, усіх тих, хто розвиває друковане слово, із Всесвітнім днем книги і авторського права!

 


Доля книги формує долю людини
(Виступ на радіо)

 

Новини та події

16/06/2021
Літо на книжковій хвилі
Виставка-пропозиція 12/06/2021
Мандрівка книжковим містом
Екскурсія до бібліотеки 10/06/2021
Василь Шкляр – найбільш читаний та містичний сучасний письменник
Огляд творів 10/06/2021
Легенда української опери
Віртуальне знайомство 09/06/2021
Погляд в минуле
Відкриття краєзнавчого куточка 09/06/2021
Батько українського бестселера
Книжкова виставка 08/06/2021
Ми хочемо, щоб ваше літо було книгами зігріто
Літературна парасолька

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16