19/04/2016 / Кегичівський р-н

Довкілля моє неповторне

Заходи до Дня навколишнього середовища у Кегичівській ЦБС

1998 року Президент України на підтримку ініціативи Міністерства охорони навколишнього середовища та ядерної безпеки України й інших суспільних природоохоронних організацій ухвалив День навколишнього середовища. Має він ще одну назву – День довкілля. Відзначати його слід кожної третьої суботи квітня. Бібліотеки Кегичівської ЦБС активно працюють у даному напрямку.

 

 

«Встав зранку, умився, привiв себе до ладу – i, одразу ж, приведи в порядок свою планету» – такими словами було розпочато екологiчний урок «Наша планета – колиска життя», присвячений Дню довкiлля та Дню Землi у Власiвськiй сiльськiй бiблiотецi-фiлii Кегичівської ЦБС.
Земля, у ролі якої виступила Софія Охрiменко, закликала всiх любити i берегти нашу планету, захищати навколишнe середовище вiд забруднень i руйнувань. Руслан Касянчик звернув увагу присутнiх на екологiчний стан довкiлля, наголосивши, що доля планети знаходиться в наших руках. Роман Карнаушенко та Вероніка Данько зачитали вiршi про природу.
Для більш детального ознайомлення з темою в бiблiотецi оформлено книжкову виставку «Знай, люби i бережи свiй рiдний край». А завідуюча Власівською бібліотекою В.І.Мосейчук залюбки прийде на допомогу допитливим користувачам, аби задовольнити їх прагнення до нових знань.
Кегичівською центральною дитячою бібліотекою був проведений захід до Дня довкілля у формі екологічного круїзу під назвою «Нас зібрала одна природа». На захід були запрошені учні 8-го класу Кегичівського ліцею.
В нашій незалежній Українській державі сьогодні особливо гостро постало питання екологічного оздоровлення та охорони навколишнього середовища. Необхідно, щоб кожна людина пройнялась відповідальністю за долю природи. І тому всім присутнім було запропоновано взяти участь у екологічному марафоні, який складався з 6 кіл. Пересуваючись від кола до кола, діти відповідали на питання, поставлені ведучою та переглядали відео на дану тему.
Захід був спрямований на те, щоб учні зрозуміли, що навіть найменша причетність кожного із нас до посадженого, виплеканого дерева є вагомою підтримкою життя на планеті як сьогодні, так і в майбутньому.
В Крутоярівській сільській бібліотеці-філії відбувся урок екологічних знань "Приберемо планету від сміття". Завідуюча бібліотекою Н.І.Перцева розширила знання про довкілля юних читачів, ознайомила з правилами поведінки на природі. Було проведено конкурси та вікторини екологічної та природознавчої тематики. Діти відгадували цікаві загадки про природні явища, тварин та рослини. Під час уроку було використано дві відео презентації: «Червона Книга України» та «Забруднення довкілля в Україні». Всі учасники заходу отримали призи за активну участь у конкурсах.
Всесвітній День Довкілля органічно увійшов у життя користувачів і Рояківської сільської бібліотеки-філії. З кожним роком до святкування цього дня долучається все більше небайдужих громадян України. Молодь села Рояківка також не залишається осторонь. От і вирішили прибрати місце та розбити дитячий майданчик біля бібліотеки. Сказано – зроблено: і ось уже територія готова. Перший крок до мети реалізовано.
В Красненській сільській бібліотеці-філії оформлена книжкова виставка «Вклоняємось твоїй красі, Природо!» Також тут демонструються роботи учасників конкурсу малюнків «Я –Природа чарівна!» З користувачами підліткового віку проведено годину спілкування «Нехай цвіте моя земля». Завідуюча бібліотекою З.О.Балабуха розповіла про загрозливу екологічну ситуацію в Україні, а яскраві фотоілюстрації доповнили її розповідь образністю та емоційністю. Але все це відбувалося вже після наведення ладу довколишнього середовища. З користувачами початкового шкільного віку проведено екологічний турнір «Знай, люби, бережи». Всі питання і завдання на турнірі стосувалися екології та природи. Змагалися дві команди : «Всезнайки» – 3-й клас і «Пізнайки» – 4-й клас. І тур гри – «Правила поведінки в довкіллі», ІІ тур – «Загадки від Мудрої Сови», ІІІ тур – «Склади прислів’я чи приказку», ІV тур – «Вікторина». Діти виготовляли листівки про навколишнє середовище.

 

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16