31/03/2016 / Кегичівський р-н

Читання? Читання. Читання!

Тиждень дитячого читання в Кегичівській ЦБС

Традиційно, під час весняних канікул, у бібліотеках оголошується тиждень дитячого читання. Бібліотека і читання – це взагалі поняття, які доповнюють одне одного, тісно пов’язані між собою і, навіть, немислимі поодинці. Але читтання – це ще не все, чим живе бібліотека. Заклади Кегичівської ЦБС щороку активно долучаються до тижня дитячого читання: проводять конкурси, години для цікавих і допитливих, уроки пізнання, організовують виставки, майстер-класи, книжчині лікарні та книжчині іменини.

 

 

В Бесарабівській сільській бібліотеці-філії було проведено літературний конкурс «У дивосвіті казок». Діти молодшого віку мали можливість проявити свої таланти, продемонструвати власне ставлення до прочитаного, позмагатися у детальному знанні казок. Виявляється, юні читайлики знають як народну творчість, так і твори письменників-казкарів. Після конкурсу в них з'явилося бажання поповнювати свої знання та ерудицію. І тут їм стала у нагоді оформлена у бібліотеці книжкова виставка «Канікули з книгою».
В Красненській сільській бібліотеці-філії тиждень дитячого читання мав назву «З книгою жити – з добром дружити». У рамках тижня діяла виставка-вікторина «Мандри сторінками книг». З користувачами 2-3 класів проведено ігрову годину «Вчись і ти як книги берегти», під час якого діти дізнались і про історію книгодруку і про правила поводження з книгою. З дошкільнятами та учнями 1-го класу проведена вікторина «Запитує Червона Шапочка» та персональна виставка малюнків «Творчі сходинки Сюзанни Оганян».
Діти не лише читали, а й писали свої відгуки на прочитані книги, з задоволенням малювали улюблених героїв.
Як повідомила заступник директора Кегичівської ЦБС Н.М.Горда, центральною дитячою бібліотекою було проведено свято казки для дітей першого класу, під назвою «Подорож на станцію «Казкова»».
Діти подорожували разом з Королевою Казкою до дивної, чарівної країни улюблених казок. Ми з нею нерозлучні в дитинстві, але й дорослими не забуваємо про неї. Бо мудрість, доброта, краса її невичерпні. З перших днів дитинства нас супроводжують казки і їх герої. Тож і наші гості подорожували зі своїми улюбленими казковими героями: Бабою Ягою, її чорним котом, Івасиком та його сестричкою Оленкою.
Діти із задоволенням брали участь у вікторинах, розгадували кросворд та відгадували загадки. На прощання казкові герої побажали своїм маленьким друзям: «Ви тепер знаєте, як потрапити в казку. По-перше – читати. Під шелест сторінок з’являєтесь ви в казковому світі. Коли ви малюєте, тоді ви теж потрапляєте в казку. Олівці, фарби можуть оживити будь-яку казку. Ви потрапите в казку, коли сидите перед екраном. Навколо темно, а поряд на екрані живе і дихає казка... Читайте, дивіться і слухайте і казка буде з вами поруч завжди».
У Вовківській сільській бібліотеці-філії в рамках тижня дитячого читання відбулася літературна вікторина «Сторінками улюблених казок». А місцева сільська рада забезпечила подарунками учасників заходу.
Вікторина ця мала елементи театралізації, тому дуже сподобалася самим акторам і читачам. Під час заходу Читайлик запросив усіх в казкову подорож. Діти з задоволенням зустрічали героїв улюблених казок та спостерігали за костюмованим дійством. Також присутні мали згоду перевірити знання, позмагатися в літературній вікторині. Переможці отримали цінні подарунки. Але в казці можливо все,тому ніхто не залишився без уваги і всі отримали книги на згадку про це чудове свято.
31 березня 2016 року в Шляхівській сільській бібліотеці-філії відбулася година цікавих повідомлень «Дивовижні книжкові таємниці». На заході були присутні діти 2-5 класів. Ведучі не тільки захоплююче розповідали про цікаві факти минулого та сучасного життя книг, а й ілюстрували свою розповідь малюнками. Діти слухали про неймовірні для них історії: людину-книгу, найменші книги, про те, як в давнину книги приковували ланцюгами, щоб їх не поцупили та інші. Наостанок провели вікторину «Кращий знавець казок».

 

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16