10/03/2016 / Дергачівський р-н

І говорило полотно про його муки, мрії і любов

Година пізнавальної інформації в Дергачівській ЦРБ

Свій талант Тарас Григорович Шевченко присвятив служінню народові. Його ім’я з гордістю вимовляє усе людство. Т.Г.Шевченко – Людина, Поет, Художник. В Дергачівській центральній бібліотеці пройшла година пізнавальної інформації, присвячена живописній спадщині майстра, яка налічує близько 1200 робот. Основна мета нашого заходу - ознайомити користувачів з окремими сторінками життя Т.Г.Шевченка.

Виставка «І говорило полотно про його муки, мрії і любов» знайомить присутніх з жіночими образами в творчості митця, з жінками, які ввійшли в історію завдяки тому, що стали його музами і полонили. Максим Рильський писав: «Такого полум’яного культу материнства, такого апофеозу жіночого кохання і жіночої муки не знайти, мабуть, ні в одного з поетів світу. Нещасний в особистому житті, Шевченко найвищу і найчистішу красу світу бачив у жінці, у матері».
Образи жінок виписані ретельно, з великою любов’ю. Відомий український мистецтвознавець К.Широцький свідчить, що «Жіночі фігури в нього легкі, граціозні і виглядають з полотна рельєфно, ніжно і жваво». Шевченко і в образотворчому мистецтві, і в літературі підніс жінку на найвищий п'єдестал чистоти, глибини й вірності почуттів, моральної краси і материнської величі.

 

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16