09/03/2016 / Дворічанський р-н

Жінки в історії України

Літературно-мистецька композиція в Рідкодубівській сільській бібліотеці

Протягом багатьох століть люди оспівували та прославляли в піснях і віршах образ матері-берегині чи коханої жінки, благословляючи її ім'я. Деякі філософи вважали, що доля жінки – у домашньому господарюванні та материнстві. На їхній погляд, жінка не здатна до великих справ і почуттів. Але українки вже багато століть виявляють і велич почуттів, і талант материнства, і велич справ.

Цими словами 9 березня 2016 року в Рідкодубівській бібліотечній філії була розпочата літературно-мистецька композиція «Жінки в історії України». Учасники заходу почули розповідь про життя та громадську діяльність мудрої та справедливої княгині Ольги, про вродливу українську дівчину, яка полонила серце молодого султана Сулеймана і стала всемогутньою Роксоланою. Про чарівну й талановиту Чураївну, пісні якої й досі бентежать наші серця, наповнюючи їх то смутком, то радістю. Про яскраву зірку української сцени, першу народну артистку України Марію Заньковецьку. Про надзвичайно скромну жінку і талановиту художницю Катерину Білокур, яка виписувала на своїх полотнах диво-чари української землі. Про найяскравішу зірку на небі сучасного українського письменництва Ліну Костенко. Затамувавши подих, слухали неповторний фольклорний спів «українського соловейка» Ніни Матвієнко.
Імена цих жінок відомі всім. Про них ходять легенди, пишуть книги та знімають фільми. І все тому, що сильний дух, краса і незвичайна сміливість допомогли їм піднятися над загальноприйнятими правилами у світі, де панують чоловіки.

 

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16