04/03/2016 / м. Первомайський

Тарас Шевченко – України син

Цикл заходів в Первомайській міській ЦБС

В Україні, починаючи з 9 березня, відзначаються дні вшанування пам'яті великого українського письменника, художника, революціонера-демократа Тараса Григоровича Шевченка. Доля склалася так, що майже все своє життя Шевченко провiв на чужині, але серцем i душею завжди линув до України, його власний біль був продовженням болю свого народу, своєї Батькiвщини.

 

 

Давно відійшла в минуле епоха, в якій жив і творив геніальний поет України, але і сьогодні думки, виражені в його творах, актуальні. Тарас Шевченко у своїх творах відображав життя не тільки українського народу, але й трудящих усіх націй. Саме тому великий майстер поетичного слова близький всім народам світу. Німецький письменник Альфред Курелла, писав, що Тарас Шевченко не має собі рівних у світовій літературі. Жодна країна не дала іншого подібного поета, народного в повному розумінні цього слова, який би правдиво і безпосередньо висловив думки, настрої і сподівання широких мас пригнобленого народу, як це зробив Шевченко.
Великому генію України поставлені пам'ятники майже на усіх континентах світу, окрім Африки, йому поставлено пам'ятники у 47 країнах світу. Великому поетові і художнику Тарасові Шевченку в Україні і світі встановлено близько 1100 пам'ятників. Загалом це найбільша кількість монументів, встановлених одній особі.
Дні вшанування пам'яті Тараса Шевченка в бібліотеках міста Первомайський відзначаються щорічно. Цього року літературна шевченкіана була організована в рамках циклу заходів під назвою «Тарас Шевченко – України син». Протягом шевченківських днів у бібліотеках міста оформлена книжкова виставка «Геній України» у центральній бібліотеці, біля якої для відвідувачів проводиться огляд творчості Кобзаря під назвою «Твори Тараса – України гордість і окраса». Книжкові виставки в ці дні діють і в дитячій та Сиваській бібліотеках під назвами «Геній слова і пензля» та «І знов читаємо Кобзаря».

 

Новини та події

22/06/2021
Національна трагедія
22/06/2021
На пам'ять не покладено табу
22/06/2021
Пам'ятай нашу історію
18/06/2021
Трійця Пресвята одвічна…
Cлайд-презентація 18/06/2021
Зі святом Святої Трійці
Виставка-інсталяція 18/06/2021
Бути поруч з героями своїх книг
Виставка-коментар 18/06/2021
Квітує чар-зілля
Народознавчі посиденьки

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16