16/02/2016 / Барвінківський р-н

Зима, що нас змінила

Патріотичний урок у Барвінківській ЦРБ

Президент України Петро Порошенко підписав указ «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної сотні». Згідно з указом, День Героїв Небесної сотні буде щорічно відзначатися в Україні 20 лютого.
Барвінківська центральна районна бібліотека не залишилася осторонь, та провела для своїх читачів патріотичний урок «Герої не вмирають».

Саме цими словами бібліотекарі розпочали зустріч, і саме цими словами Україна проводжала в останню путь своїх синів та дочок. Тих, хто загинув за свою країну, за свій народ. Знову від нас пішли найкращі!. Ті, для кого ''справедливість'', ''гідність'', ''свобода'', ''Україна'' були не просто словами, а сенсом їх життя.
Історія України мала багато трагічних періодів. Коли свобода і навіть сам факт існування українського народу опинявся під загрозою. Але завжди в такі періоди найкращі сини і дочки України ставали на захист своєї землі, своєї держави; своїх співвітчизників.
Так було і за княжої доби. Так було і за часів Козаччини. I за часів боротьби за незалежність 1917-1921 років. I під час Другої світової. I на початку 1990-х.
Нині знову прийшов цей час – час вибору між свободою та рабством, світлим майбутнім та темним минулим, справедливістю та тиранією.
На Майдані пліч-о-пліч стали українці, євреї, росіяни та вірмени, грузини і білоруси. Їх об'єднала українська земля та бажання жити у вільній країні.
Спочатку вони вимагали право вибору. Потім їм довелось вимагати права жити. I хоч кулі снайперів – це вагомий аргумент, але ні кулі, ні гранати, ні нелюдська жорстокість не змогли перемогти цих людей. Вони гинули, та не здавались.
Так на Майдані з'явилась ще одна сотня – Небесна. Для України це найголовніша, найвпливовіша сотня. Кожен із них заплатив за свої переконання найвищу ціну – життя. I для нас є святим обов’язком гідно вшанувати Героїв. Щоб ми пам’ятали – хто і за що загинув.
І саме про цих людей, про ці події можна дізнатися ознайомившись з книжковою виставкою «Зима, що нас змінила».
Всіх бажаючих ми запрошуємо відвідати цю виставку.
Адже ми повинні знати своїх героїв. Ніхто та ніщо не має бути забутим, аби не забути – треба пам’ятати, а щоб пам’ятати – треба знати. Знати і пам’ятати.

 

Новини та події

18/06/2021
Трійця Пресвята одвічна…
Cлайд-презентація 18/06/2021
Зі святом Святої Трійці
Виставка-інсталяція 18/06/2021
Бути поруч з героями своїх книг
Виставка-коментар 18/06/2021
Квітує чар-зілля
Народознавчі посиденьки 18/06/2021
Батьківська любов найкраща в світі
Книжкову виставку 18/06/2021
Зелена неділя літо починає
Засідання клубу «Берегиня» 18/06/2021
Зі святом Святої Трійці
Народознавча виставка

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16