08/02/2016 / Великобурлуцький р-н

Уроки війни – століття пам’яті

Урок слави у Великобурлуцькій РБД

Багатовікова історія українського народу свідчить про велику увагу до виховання підростаючого покоління: любові до рідної землі, поваги до героїчних подвигів українців, готовності до захисту своєї Батьківщини.

 

 

В умовах сьогодення, в час духовного відродження та європейського розвитку України, бібліотеки для дітей як ніколи раніше переймаються проблемами громадянського та національно-патріотичного виховання, оцінюючи свої потенційні можливості у вихованні дітей за допомогою книг, просвітницьких заходів, розуміючи свою місію та соціальне призначення.
Одним зі шляхів реалізації цього напрямку є проведення уроків слави. Основний лейтмотив таких уроків — мужність українців, які стали на захист Батьківщини, вірність своєму народові, готовність віддати життя за мир і спокій у рідній державі. Важливою темою для обговорення є також питання єдності українського народу, свідомості й доброти наших людей у складних обставинах сучасності.
До Дня визволення Великобурлуччини від нацистських загарбників комунальним закладом «Великобурлуцька районна бібліотека для дітей» за участю заступника голови районної ради Василя Сорокіна, депутата обласної ради Олега Бреславського та Ніни Капленко – завідувача громадської приймальні народного депутата України Дмитра Шенцева проведено урок слави «Уроки війни – століття пам’яті» для учнів 8-А кл. Великобурлуцької ЗОШ І-ІІІ ст. (кл. кер. Мировська Л.В.).
Присутні з великою зацікавленістю слухали розповідь бібліотекаря абонементу Валентини Сули про історичні факти та життя великобурлучан під час фашистської окупації. Вони дізнались, що влітку 1942 року Великий Бурлук було окуповано фашистськими військами. На щастя, окупація була недовгою, всього 8 місяців. Найзапеклішими боями на Великобурлуччині були повітряні бої (шістка Гусарова, бій ескадрильї Горєлова, повітряний бій над Финотиним яром, а також танкові бої). Діти дізналися про героїчний подвиг Героя Радянського Союзу Віктора Гусарова, який описав у своїй новелі О.Довженко «Стій, смерть, зупинись». Наші воїни демонстрували чудеса мужності і героїзму. Героїка, готовність до самопожертви не менш властиві теперішньому поколінню воїнів. Багато хто загинув на полях далекої війни, захищаючи Україну, і, на превеликий жаль, сьогодні цвіт нації несе великі втрати, – в боях за Україну гинуть кращі з кращих її синів. Біль від цих втрат нестиме в серцях багато поколінь – у тому числі ще не народжених.
На закінчення заходу бібліотекар познайомила відвідувачів із книгами, які присвячені безсмертному подвигу, ратній звитязі рядових бійців і командирів, партизанів і підпільників, а також темі воєнного дитинства.
Організатори заходу висловили сподівання, що ця зустріч викличе серйозні роздуми над нашим непростим історичним минулим і сучасним сьогоденням.

 

Новини та події

18/06/2021
Трійця Пресвята одвічна…
Cлайд-презентація 18/06/2021
Зі святом Святої Трійці
Виставка-інсталяція 18/06/2021
Бути поруч з героями своїх книг
Виставка-коментар 18/06/2021
Квітує чар-зілля
Народознавчі посиденьки 18/06/2021
Батьківська любов найкраща в світі
Книжкову виставку 18/06/2021
Зелена неділя літо починає
Засідання клубу «Берегиня» 18/06/2021
Зі святом Святої Трійці
Народознавча виставка

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16