03/02/2016 / Великобурлуцький р-н

Щоб пам'ять вічною була…

До 73-ї річниці визволення Великобурлуччини (Великобурлуцька ЦБС)

Недарма кажуть: пам'ять для людини, мов коріння для дерева. Так і згадка про Другу світову війну – наче зарубки у серцях багатьох мешканців Великобурлуччини, людей старшого покоління. Невимовна туга бринить у спогадах тих, кому випало пережити фашистську окупацію, зазнати усіх її страхіть.

Влітку 1942 року Великий Бурлук було окуповано фашистськими загарбниками. На щастя, окупація була недовгою, всього 8 місяців.
Третє лютого 1943 року назавжди вписане в історію Великобурлуччини, як день звільнення районного центру Великий Бурлук від нациських загарбників. Від старого до малого піднялися великобурлучани на боротьбу з гітлерівськими окупантами.
З нагоди 73-ї річниці визволення Великобурлуччини від нацистських окупантів та з метою патріотичного виховання дітей, у КЗ «Великобурлуцька районна бібліотека для дітей» оформлено книжково-ілюстративну виставку «Тих днів не змовкне слава». Вона знайомить користувачів бібліотеки з книгами місцевого історика і краєзнавця К.О.Оковитої «Ратоборці землі Бурлуцької», «Великобурлуччина: сторінки історії» та ін.
Війна завдала районові не тільки жахливих руйнувань, але й спустошила душі, скалічила долі багатьох. Та не було сили, яка могла б зупинити народ у прагненні відродити спалену, понівечену ворогом землю, дати їй друге життя. Недарма ж кажуть: гарячі серця й роботящі руки гори вернуть…

 

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16