29/01/2016 / Кегичівський р-н

І знов під Крутами рясні сніги упали

Історико-літературна година в Кегичівській ЦРБ

Найзнаковішою подією січня для української державності є, безперечно, бій під Крутами. І що найгірше, то складається враження, що той бій ще не закінчився для України. Крути – цієї станції немає навіть на найдетальнішій карті України. Загубилась вона серед лісів на північний схід від Києва. Тут у січні 1918 року відбулося криваве побоїще між юнню, яка прагнула за будь-яку ціну відстояти свободу Вітчизни і загарбницьким більшовизмом.

 

 

За свідченнями очевидців, йдучи у свій перший і – для більшості – останній бій, хлопці співали пісню, яка згодом набула статусу Державного Гімну України. Той спів так довго проривався з нашого серця, з нашої свідомості. Але історія все-таки йде по колу. І вже в наш час (знову ж таки!) студенти вийшли на Майдан, з якого почалася Революція Гідності. І чуті-перечуті сотні раз слова «Ще не вмерла…» зазвучали по-новому для кожного з нас.
Ця велика трагедія довгі роки замовчувалась, але час все ставить на свої місця. І здобувши незалежність, Україна стала на шлях відновлення своєї культури, історії. Отже, в День пам’яті Героїв Крут, в центральній районній бібліотеці Кегичівської ЦБС відбулася історико-літературна година «І знов під Крутами рясні сніги упали».
Сценарій заходу передбачав не лише показ нашої національної слави чи трагедії, а й ознайомлення з передумовами, перебігом та наслідками даної події. Звичайно, цьому сприяли наведені історичні свідчення і факти, ретельно підібрані поетичні і музичні твори, відео ролик, оформлення композиції та книжкової виставки. Насамкінець учасники заходу здійснили покладання квітів до монумента «На честь 10-ої річниці Незалежності України» в смт Кегичівка.
Смерть незабутніх героїв не канула в Лету, не згинула марно – вона стала запорукою нашої державності, тією силою, яка наближала нашу Незалежність. Ми маємо це пам’ятати. І робити висновки: адже історія, як відомо, ходить по колу.

 

Новини та події

18/06/2021
Трійця Пресвята одвічна…
Cлайд-презентація 18/06/2021
Зі святом Святої Трійці
Виставка-інсталяція 18/06/2021
Бути поруч з героями своїх книг
Виставка-коментар 18/06/2021
Квітує чар-зілля
Народознавчі посиденьки 18/06/2021
Батьківська любов найкраща в світі
Книжкову виставку 18/06/2021
Зелена неділя літо починає
Засідання клубу «Берегиня» 18/06/2021
Зі святом Святої Трійці
Народознавча виставка

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16