28/01/2016 / Великобурлуцький р-н

Панорама подій у Великобурлуцькій РБД

Дуже насиченим видався січень щодо ювілейних дат літературних постатей. З нагоди цих подій у читальній залі Великобурлуцької районної бібліотеки для дітей оформлено тематичні полички.

 

 

Книжкова поличка «Джек Лондон – людина-легенда» присвячена 140-й річниці від дня народження відомого американського письменника Джека Лондона. В експозиції представлені документи із фондів бібліотеки, що містять статті про життя і літературну діяльність Джека Лондона та твори письменника.
«Добрий чарівник Європи» присвячена 240-річчю від дня народження Ернста Теодора Амадея Гофмана. Більшості він відомий як письменник-казкар, автор «Крихітки Цахеса» та «Лускунчика і Мишачого короля». Насправді в душі цієї людини жили поряд література і музика, а в дитинстві він займався ще й живописом. Вивчав юридичні науки в університеті, але в тридцять років зрозумів, що головним в його житті повинно бути мистецтво. Серед його музичних творів – перша німецька романтична опера «Ундіна». Перші його літературні твори надруковані у «Загальній музичній газеті», яка видавалася в Лейпцизі
«Співець українського слова» – до 125-річчя від дня народження Павла Григоровича Тичини. На виставці експонуються матеріали, присвячені життю та творчості великого поета та ознайомлять користувачів з багатогранним талантом геніального поета, допоможуть по-новому зрозуміти художню цінність його літературної спадщини.
Завідувач районної бібліотеки для дітей запрошує всіх зацікавлених до перегляду циклу виставок «Україна літературна: панорама подій».
Щороку 27 січня відзначається Міжнародний День пам’яті жертв Голокосту – масового знищення нацистами єврейського населення Європи.
71 рік тому війська Першого Українського фронту визволили найбільший з гітлерівських концтаборів – Аушвіц-Біркенау, що розташований у польському місті Освенцим. На знак цього Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних націй 1 листопада 2005 року було встановлено Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.
З метою відзначення цієї дати в районній бібліотеці для дітей оформлено тематичну полицю «Місця, пов’язані з пам’яттю про Голокост», яка розповідає про голокост – геноцид проти єврейського народу, інших національностей в таборах смерті, Бабиному Яру, Дрогобицького яру, здійснений нацистами напередодні та під час Другої Світової війни.
У пам’яті деяких народів зберігається історія про 300 героїв, що загинули, захищаючи свою землю від нападників. У давніх греків це були 300 спартанців при Фермопілах, у грузинів – 300 арагвійців на підступах до Тбілісі, а в українців – 300 козаків під Берестечком та 300 юнаків під Крутами.
У бою під Крутами полягли київські студенти й учні, що 1918-го року стали на захист незалежності своєї Вітчизни. Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Ця битва, яку небезпідставно порівнюють зі всесвітньо відомим боєм під Фермопілами, стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року – днем національної трагедії, Днем пам’яті героїв Крут. З подіями цієї трагедії користувачів Великобурлуцької районної бібліотеки для дітей знайомить книжкова виставка-спогад «Крути: подвиг і трагізм».

 

Новини та події

10/06/2021
Василь Шкляр – найбільш читаний та містичний сучасний письменник
Огляд творів 09/06/2021
Погляд в минуле
Відкриття краєзнавчого куточка 09/06/2021
Батько українського бестселера
Книжкова виставка 08/06/2021
Ми хочемо, щоб ваше літо було книгами зігріто
Літературна парасолька 05/06/2021
День нової книги
05/06/2021
Люби цей світ, моя дитино!
Екогодина 05/06/2021
Природи скарби - для всіх збережи
Виставка-заклик

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16