04/10/2012 / Кегичівський р-н

Сторінками історії „Молодої гвардії”

Урок мужності у Кегичівській ЦРБ

Заходи, присвячені 70-річчю від дня створення підпільної молодіжної організації „Молода гвардія” пройшли у бібліотеках Кегичівської ЦБС.

 

 

Що знаємо ми, нині сущі, про Велику Вітчизняну війну, про переломні моменти, битви, про кількість жертв, про величезні економічні втрати? Як виявляється з роками, наша обізнаність у цих питанях досить поверхнева. Згадайте, скільки різних, часом, навіть протилежних думок, суперечок і тверджень викликає історія молодіжної підпільної організації „Молода гвардія”, яка діяла в шахтарському місті Краснодон. Від часу створення організації минуло 70 років. Але дискусії з приводу її діяльності не вщухають і досі. Та якщо відкинути думки істориків, політиків, аналітиків, то перед нами залишаться просто юні патріоти своєї Батьківщини, які намагалися захищати рідну землю від окупантів. Саме такою була головна думка уроку мужності „Прикасаясь сердцем к подвигу”, що пройшов у Кегичівській центральній районній бібліотеці. Ведучі заходу бібліотекар відділу обслуговування ЦРБ Л.Чепур та директор Кегичівської ЦБС Т. Гула розповіли сучасним підліткам про організацію „Молода гвардія”. Суттєвою допомогою ведучим стали відеоматеріали мережі Інтернет, доступ до якого наша бібліотека має завдяки програмі „Бібліоміст”. Основний акцент уроку був поставлений на людські якості, на громадську зрілість їх одноліток в роки війни. Адже мало хто з учасників „Молодої гвардії” дожив до повноліття... Досягненню мети сприяли вдало підібрані відеокліпи відомих пісень „Журавли”, але вже в сучасному виконанні О.Олешка, „Мой милый, если б не было войны”, у неперевершеному виконанні В.Толкунової, „Песни о краснодонцах” у виконанні дитячого хору з демонстрацією портретів учасників підпільної організації та патріотичної „Песни о Краснодоне” у виконанні В. Кузіна з демонстрацією сучасного міста та пам’ятників молодогвардійцям. Зацікавила відвідувачів заходу і розповідь Л.Чепур, яка особисто побувала в музеї молодіжної підпільної організації.
Можна по-різному ставитись до факту існування „Молодої гвардії” – кожен має власну думку з цього приводу. Але знати свою історію, шанувати героїв власного народу, вчитися бути гідними їх пам’яті, плекати почуття патріотизму – це одне із провідних завдань соціокультурної діяльності бібліотек.
Заходи, присвячені 70-річчю створення організації „Молода гвардія” проводились в Мажарській, Андріївській, Чапаєвській і Красненській бібліотеках-філіях Кегичівської ЦБС.

 

Новини та події

14/05/2021
Володар дум – селянських В.Стефаник
Виставка-шана 14/05/2021
Неперевершений майстер соціально-психологічної прози
Книжково-ілюстративна виставка 14/05/2021
Творець і неперевершений майстер новели
Книжкова виставка 14/05/2021
Василь Стефаник – майстер психологічної новели
Викладка література 14/05/2021
Магія далеких країн
Відеоподорож 14/05/2021
Україна – це Європа
Книжкові виставки 14/05/2021
Рідна домівка, рідна сім’я – тут виростає доля моя
Тематична полиця

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16