23/03/2012 / Кегичівський р-н

Поезія понад хвилями часу

Цикл заходів, присвячених 130-річчю від дня народження Христини Алчевської у Кегичівській ЦБС

Харківщина – благословенний край, який став батьківщиною для багатьох відомих далеко за межами нашої країни, діячів культури, мистецтва, науки. І в когорті славетних імен землі харківської яскравою зіркою сяє прізвище Алчевських, унікальної родини педагогів, меценатів, композиторів, поетів. Із першими променями березневого сонця, весь літературний світ відзначив 130-ту річницю з дня народження наймолодшої представниці роду Алчевських – Христини Олексіївни – поетеси, просвітниці, перекладача та публіциста.

 

 

23 березня 2012 року у закладах Кегичівської ЦБС пройшов цикл заходів присвячених цій даті. У Кегичівській центральній районній бібліотеці відбувся урок краєзнавства «Любов як щастя і страждання Христі Алчевської». На захід були запрошені учні 10-В класу та вчитель української мови і літератури О.М. Данько Кегичівського ліцею. Ведучі вечора розповіли про життєвий і творчий шлях поетеси, про велике і дивовижне кохання, що стало джерелом народження чудової інтимної лірики Христі Алчевської.
У Чапаєвській міській бібліотеці-філії відбувся вечір-портрет «Не завжди яскраво сяють зорі» з учнями 5-Б класу, за участі вчителя світової літератури С.В. Масальської, було оформлено книжкову виставку-портрет.
В Андріївській сільській бібліотеці-філії провели літературну годину «Поезія понад хвилями часу». Учасникам та гостям заходу була представлена мультимедійна презентація під назвою «Життя заради світла і добра: розповідь про родину Алчевських» та відеоролик «Історія меви», що надало лірично-гармонійного настрою на завершення літературного свята.
«Пісня життя» Алчевської – з її радісними і гіркими рядками – не змовкла, не загубилась у плині часу, як залишилась живою і нетлінною краща частина її літературної спадщини, як завжди залишаються для вічності найкоштовніші витвори людського духу.
«Мене не викреслити при всьому бажанні з історії ніяк…», - писала Христина Алчевська, добре розуміючи ціну здобутого, дбаючи про багатство духовного потенціалу свого народу. Письменниця, безперечно, заслужила на нашу вдячну пам'ять і любов, на видання її творів, на відзначення ювілеїв.

 

Новини та події

14/05/2021
Володар дум – селянських В.Стефаник
Виставка-шана 14/05/2021
Неперевершений майстер соціально-психологічної прози
Книжково-ілюстративна виставка 14/05/2021
Творець і неперевершений майстер новели
Книжкова виставка 14/05/2021
Василь Стефаник – майстер психологічної новели
Викладка література 14/05/2021
Магія далеких країн
Відеоподорож 14/05/2021
Україна – це Європа
Книжкові виставки 14/05/2021
Рідна домівка, рідна сім’я – тут виростає доля моя
Тематична полиця

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16