17/12/2021

Загадковий охоронець вогнища святкового настрою

17 грудня 2021 року, напередодні Дня святого Миколая, у читальну залу завітали підопічні Територіального центру соціального забезпечення Основ'янського району м. Харків на марафон добрих справ «Загадковий охоронець вогнища святкового настрою».

Про добрі справи святого Миколая існує багато легенд, одна з яких розповідає про збіднілого батька і трьох сестер.
Згідно з цією легендою, одного разу Миколай допоміг родині, в якій було 3 доньки. Через бідність жодна з них не мала приданого, отже, не могла вийти заміж. Тому батько дівчат вирішив віддати їх для заробітку розпустою. Дізнавшись про це, Миколай потайки вночі через вікно підкинув у їхню домівку 3 мішечки із золотими монетами, на які кожна з дівчат змогла придбати собі придане та вийти заміж.
За іншою версією цієї легенди, через те, що вікна були міцно зачинені, Миколай закинув 3 мішечки із золотом через димар. Мішки розв’язалися, а монети, розсипавшись, потрапили у шкарпетки, які сушилися на каміні. Тому у католиків існує традиція залишати подарунки саме у заздалегідь залишених шкарпетках.
Гості з цікавістю слухали про традиції святкування дня св. Миколая, подивилися відеоролики за участю улюблених артистів. А наприкінці відзначили свято за «солодким столом».

Акція тиждень кольорового читання триває. Читальна зала пропонує познайомитись з книгами блакитного кольору, які представлені на виставці у вікні. Це лише маленька частинка блакитних книг, які живуть у нашій бібліотеці. Завітайте та знайдіть книжку до вподоби!

 

Проекти, програми