16/12/2020

«Як на світі без кохання жити…» Згадуючі Нонну Мордюкову

«Будеш падати – тримайся за землю» Нонна Мордюкова

 

 

Сьогодні в нашій бібліотечній альтанці ми згадували видатну актрису Нонну Мордюкову, якій в цьому році виповнилось би 95 років. Співробітники читальної зали бібліотеки підготували для наших онлайн користувачів цікаву презентацію «Як на світі без кохання жити…» про життя та творчість видатної акторки.
Вона мало розповідала про себе, своє життя, тому ми пропонуємо вам ознайомитись з уривками з інтерв’ю Нонни Мордюкової для одного з періодичних видань.
«Скільки себе пам'ятаю, я завжди писала на клаптиках паперу, а то мало не на шпалерах якісь замальовки, спостереження над життям, характери людей накидала. Спочатку це було підмогою в акторській справі, потім набуло самостійну цінність. Мені подобається сам процес роботи: хороша лампа горить на столі, в будинку тихо (телефон відключений), слова лягають один до одного ...
Справа в тому, що мені завжди здавалося, ніби простий смертний не може, не має права претендувати на звання письменника, це заняття для обраних, мало не для богів. Пам'ятаю, якось Вася Шукшин, якому я потай симпатизувала, візьми та й скажи мені: «Набридло розриватися на частини, треба визначатися, ставати письменником». «От дурень, - пам'ятаю, подумала я про себе. - І він туди ж, в письменники лізе ». І уявіть, охолола до нього. Зараз-то я розумію, що Шукшин якраз і був справжнім письменником. А я скриплю пером для душі, під настрій.»
«Глядачі ніколи не вважали мене розпещеною, примхливою кінозіркою, що живе шикарним життям. Не чергували під моїми вікнами, сукні на сувенірні клапті не рвали, не намагалися душити в нападах захоплення. Зустрінуть в магазині: «Ой, ви не Нонна Мордюкова випадково?» - «Я сама», - кажу. «І ви ходите в овочевий?» - «Ви ж замість мене ходити не будете», - відповідаю.
Я адже все роблю в будинку сама - і квартиру прибираю, і вікна мою, і готую, і перу. І попрацювала я за своє життя не менше моїх героїнь. Пам'ятаю, ще маленькою була, а вже в полі важко працювала, за худобою дивилася, відра вашкезні з водою носила. А тут брати і сестри пішли молодшенькі - один за одним, один за одним. І потягати я їх на плечах, і поняньчилась вдосталь, і соплів понавитирала ...»
Повністю з цим інтерв’ю ви можете ознайомитись за посиланням https://kinoart.ru/interviews/budesh-padat-derzhis-za-zemlyu

 

Новини та події

05/05/2021
Харків в роки окупації. Бібліотечна альтанка розповідає…
21/04/2021
Всесвітній День Землі
Бібліотечна альтанка інформує 16/04/2021
Життя в стилі ЕКО
Віртуальна книжкова виставка 15/04/2021
Квіткова абетка. Літера І
Продовжуємо вивчати ''квіткову'' абетку! 07/04/2021
Як зміцнити здоров’я після зими.
Поради надає «Бібліотечна онлайн альтанка» 06/04/2021
Діяльність публічних бібліотек-філій у соціокультурному просторі регіону: пошук нових форм та методів роботи
Заняття з підвищення кваліфікації 02/04/2021
Страви "з історією"
Флешмоб від Харківської ОУНБ 01/04/2021
Сміх - справа серйозна
Інформаційно-музична година 01/04/2021
Публічна бібліотека в Фейсбук. Бути там, де читач
Обласний огляд-конкурс серед публічних бібліотек 26/03/2021
Цифрова грамотність- подушка безпеки сучасності
Віртуальна консультація 24/03/2021
Старий патефон
24/03/2021
Квіткова абетка. Літери Ж,З.
Продовжуємо вивчати ''квіткову'' абетку!

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16