19/11/2013 / Нововодолазький р-н

Шляхами великої долі

До 200-річчя Т.Г. Шевченка (Нововодолазька ЦРБ)

З 19 листопада 2013 року у читальному залі Нововодолазької центральної районної бібліотеки діє книжкова виставка, присвячена 200-річчю з дня народження Тараса Шевченка «Шляхами великої долі» із циклу «Велична і свята моя рідна Україна».

 

 

Тарас Григорович Шевченко – син українського народу, гордість і слава його. Життя і творчість нашого Кобзаря є для нас своєрідним моральним кодексом, твори Шевченка роблять людей кращими, ласкавішими, доброзичливими. Він є одним з найталановитіших і найвидатніших письменників світу. Відомий і як художник, а передусім – як полум’яний борець за щастя знедоленого українського народу. Важким і тернистим був шлях народного співця. Народившись у кріпацькій родині, він змалку, ще в батьківській хаті «бачив пекло», «роботу тяжкую, «неволю». Дуже рано залишився без батьків . Але дух українця, який жив у ньому, його тримав та давав сили для розкриття творчості, що подарував йому сам Господь. Мальовнича природа рідного краю (Кирилівка) мала вплив на формування митця: милувала око, збуджувала почуття й думку. Рідна українська природа була першим Тарасовим джерелом розуміння краси, формувала його смаки, мислення.
У кожній з книг, представлених на виставці, поет висловив, насамперед самого себе, свою особистість від першого й до останнього рядка. Тут його темперамент, його щира, беззахисна у своїй відкритості, душа. Тут думки – ним вистраждані, кривди – ним пережиті, тут картина Тарасового дитинства, емоційна наснага Шевченкових образів, широта і вільність його мислення. Сучасна людина, якщо вона носить в душі високі ідеали, неминуче дійде духовного контакту з витвором українського генію.
Шевченко – явище унікальне. Він – вершина парость родового дерева нашої нації, виразник і хранитель народного духу. Шевченко для свідомості українців – не просто література. Він – наш всесвіт. «Хто Шевченка прочитав, той багатший серцем став».

 

Новини та події

21/10/2019
Золота осінь щасливої жінки
Черговове засідання клубу «Від усієї душі» 18/10/2019
Бібліотека - територія ідей та інновацій
Засідання за круглим столом 18/10/2019
Є таке у світі диво
Екскурсія-знайомство 18/10/2019
Бібліотека, як краєзнавчий інформаційний центр
Семінар-практикум 17/10/2019
Осінь – очей чарівність
Свято осені 16/10/2019
По Європі з книгою
Літературна мандрівка 16/10/2019
Осінній затишок з книгою
Виставка-інсталяція

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2019   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16