09/11/2013 / Нововодолазький р-н

Юна читачка Нововодолазької районної дитячої бібліотеки взяла участь у Всеукраїнському конкурсі дитячої творчості «Дитячі історії про найголовніше»

В 2013 році в Україні проводиться Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «Дитячі історії про найголовніше». Одна з кращих читачів Нововодолазької районної дитячої бібліотеки Наталія Розторгуєва взяла участь у цьому змаганні. Учениця 8-Б класу місцевої гімназії, вихованка школи мистецтв виготовила книжку-саморобку, темою якої стали історичні нариси про рідний край.

 

 

Свою книжку дівчинка назвала «Адалага». В ній вона розповіла про свого прадіда, бійця партизанського загону ім. С. О. Либи Олексія Сергійовича Евдокименка. А в розділі «Адалага» Наталія звернулася до походження назви річки Адалаги та зробила історичний екскурс в історію Нової Водолаги. Адалага у перекладі з тюрського означає «господар чистої води, ріки». Від татарської назви річки і пішла назва населеного пункта. В розділі «Моя маленька Батьківщина» описується цікаве минуле і сьогодення селища Нова Водолага.
Книжку-саморобку юна читачка оздобила малюнками, фотографіями, закладки в книжці зробила з бісеру, а головне те, що книгу написала від руки чорнилами і пером. Для написання книги Наталія використовувала архівні документи і матеріали, що знаходяться в Новодолазькій районній дитячій бібліотеці.
Допомогла в написані книги і Надія Юхимівна Евтушенко – зам. директора школи мистецтв. Вона повідомила цікаві факти про народних майстрів-гончарів, що мешкають у Новій Водолазі: В. Бугаєвського, О. Хруста. Раніше з великим захопленям працювали за гончарним кругом і учні Нововодолазької дитячої школи мистецтв, а навчав дітей гончарній справі колишній директор школи мистецтв В'ячеслав Юрійович Евтушенко. Приїздив у Нову Водолагу передавати секрети гончарної справи і відомий київський майстер-гончар Яків Іванович Падалка. А ще Надія Юхимівна надала зразки вишивок народних умільців О.Дерев'янко, М.Тиндикової, які були поміщені в книжку-саморобку.
Книжку-саморобку «Адалага» високо оцінили на обласному рівні. Харківська обласна бібліотека для дітей нагородила Наталію Расторгуєву грамотою за перемогу в обласному турі Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Дитячі історії про найголовніше» за I місце у номінації «Індивідуальні роботи» в старшій віковій категорії. Її роботу Харківська обласна бібліотека для дітей направила в місто Києв в Національну бібліотеку України для дітей для другого підсумкового туру. Співробітники Нововодолазької районної дитячої бібліотеки вітають нашу переможницю Наталію Расторгуєву і бажають їй подальшого успіху в II підсумковому турі в м.Києві.
До речі, в 2013 році Наталія стала також і переможницею районного і обласного конкурсу «Найкращий читач України 2013 року». Їй випала велика честь та відповідальність представляти Харківщину на Фестивалі дитячого читання ''Книгоманія'', що відбувся в м. Львові 17 травня 2013 року. Незабутні враження залишилися в дівчинки від поздки на фестиваль та екскурсії до Наукової бібліотеки Львівського університету ім. І. Франка де Наталії був вручений читацький сертифікат і ціний подарунок.

 

Новини та події

18/10/2019
Бібліотека - територія ідей та інновацій
Засідання за круглим столом 18/10/2019
Є таке у світі диво
Екскурсія-знайомство 18/10/2019
Бібліотека, як краєзнавчий інформаційний центр
Семінар-практикум 17/10/2019
Осінь – очей чарівність
Свято осені 16/10/2019
По Європі з книгою
Літературна мандрівка 16/10/2019
Осінній затишок з книгою
Виставка-інсталяція 15/10/2019
Епоха козацька скінчилась, та зостались козацькі серця!
Урок мужності

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2019   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16