01/12/2021 / Краснокутська територіальна громада

Мій улюблений світ – світ без насильства

Мультимедійна інформіна

1 грудня 2021 року КЗ «Краснокутська публічна бібліотека» організовано онлайн мультимедійну інформіну «Мій улюблений світ – світ без насильства» (до щорічної акції «16 днів без насильства»).

Насильство було притаманне людям завжди. При цьому є археологічні свідчення, що показують: миролюбність для доісторичних людей була настільки ж характерною, як і спалахи насильства. Є також дослідження, що доводять — люди мають безліч природних механізмів, спрямованих на кооперацію, стримування агресії і мирне вирішення конфліктів, і що ці механізми настільки ж природні, як і агресивні нахили.
Насильство — це застосування силових методів, або психологічного тиску за допомогою погроз, свідомо спрямованих на слабких або тих, хто не може чинити опір. Тобто, будь-яке застосування сили щодо беззахисних.
Відповідно до офіційної позиції ВООЗ, причини насильства частково зумовлені біологічними та іншими факторами, які дають підстави говорити про певну схильність деяких людей до агресії, однак частіше за все ці фактори взаємодіють з сімейними, суспільними, культурними та іншими факторами зовнішнього характеру і таким чином створюють ситуацію, в якій виникає насильство.
ВООЗ поділяє насильство на три широкі категорії, класифікуючи за суб’єктами, що здійснюють акт насильства:
• замах на власне життя або здоров'я;
• міжособистісне насильство;
• колективне насильство.
Тобто відрізняється насильство, яке людина здійснює щодо самої себе; насильство, здійснюване іншою людиною або групою людей, насильство, яке здійснюється великою групою, наприклад: державою, організованими політичними групами, озброєними і терористичними організаціями.
Інша класифікація актів насилля може бути за їх природою:
• фізичне;
• сексуальне;
• психологічне;
• те, що полягає у завданні збитків (економічне) або відсутності турботи.
Та яке насильство не було б, воно завжди буде аморальним та протизаконним. І з ним потрібно боротися, бо постраждати від нього може кожен.
В рамках інформіни підготовлені соціальний ролик «Домашнє насильство» та відеоматеріал «Скажи насиллю «Ні» # 16 днів проти насильства», в яких розповідається про різні види і типи насильства та як них запобігти.

 

https://www.youtube.com/watch?v=MosADv_p_pg
https://www.youtube.com/watch?v=9YblZ0Klurc

 

Конкурси

2021 Публічна бібліотека в Фейсбук. Бути там, де читач
Обласний огляд-конкурс серед публічних бібліотек, представлених в соціальній мережі Фейсбук
2020 ВікіХарківщина 2020
Обласний конкурс серед публічних бібліотек Харкова та Харківської області на кращий внесок серед статей та фотографій з краєзнавчої тематики в українській Вікіпедії «ВікіХарківщина 2020»
2019 ВікіХарківщина 2019
Обласний конкурс серед публічних бібліотек Харкова та Харківської області на кращу статтю та фотографію краєзнавчої тематики в українській Вікіпедії «ВікіХарківщина 2019»
2018 ВікіХарківщина 2018
Обласний конкурс серед публічних бібліотек Харкова та Харківської області на кращу статтю та фотографію краєзнавчої тематики в українській Вікіпедії «ВікіХарківщина 2018»
2016 Ваш гід – бібліотека
Обласний конкурс серед публічних бібліотек Харківської області на кращу краєзнавчу роботу

всі

Copyright © ХОУНБ, 2001-2024   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16