01/12/2021 / Краснокутська територіальна громада

Мій улюблений світ – світ без насильства

Мультимедійна інформіна

1 грудня 2021 року КЗ «Краснокутська публічна бібліотека» організовано онлайн мультимедійну інформіну «Мій улюблений світ – світ без насильства» (до щорічної акції «16 днів без насильства»).

Насильство було притаманне людям завжди. При цьому є археологічні свідчення, що показують: миролюбність для доісторичних людей була настільки ж характерною, як і спалахи насильства. Є також дослідження, що доводять — люди мають безліч природних механізмів, спрямованих на кооперацію, стримування агресії і мирне вирішення конфліктів, і що ці механізми настільки ж природні, як і агресивні нахили.
Насильство — це застосування силових методів, або психологічного тиску за допомогою погроз, свідомо спрямованих на слабких або тих, хто не може чинити опір. Тобто, будь-яке застосування сили щодо беззахисних.
Відповідно до офіційної позиції ВООЗ, причини насильства частково зумовлені біологічними та іншими факторами, які дають підстави говорити про певну схильність деяких людей до агресії, однак частіше за все ці фактори взаємодіють з сімейними, суспільними, культурними та іншими факторами зовнішнього характеру і таким чином створюють ситуацію, в якій виникає насильство.
ВООЗ поділяє насильство на три широкі категорії, класифікуючи за суб’єктами, що здійснюють акт насильства:
• замах на власне життя або здоров'я;
• міжособистісне насильство;
• колективне насильство.
Тобто відрізняється насильство, яке людина здійснює щодо самої себе; насильство, здійснюване іншою людиною або групою людей, насильство, яке здійснюється великою групою, наприклад: державою, організованими політичними групами, озброєними і терористичними організаціями.
Інша класифікація актів насилля може бути за їх природою:
• фізичне;
• сексуальне;
• психологічне;
• те, що полягає у завданні збитків (економічне) або відсутності турботи.
Та яке насильство не було б, воно завжди буде аморальним та протизаконним. І з ним потрібно боротися, бо постраждати від нього може кожен.
В рамках інформіни підготовлені соціальний ролик «Домашнє насильство» та відеоматеріал «Скажи насиллю «Ні» # 16 днів проти насильства», в яких розповідається про різні види і типи насильства та як них запобігти.

 

https://www.youtube.com/watch?v=MosADv_p_pg
https://www.youtube.com/watch?v=9YblZ0Klurc

 

Новини та події

15/01/2022
Король комедії – Ж.Б.Мольєр
Літературний портрет 14/01/2022
Нове життя української колядки
Нагородження переможців 14/01/2022
Ой, прийшли три празники в гості!
Цикл заходів 14/01/2022
Неперевершена проза Євгена Гуцала
Виставка-ювілей 14/01/2022
Життя і творчість Є.П. Гуцала
Виставка-перегляд 13/01/2022
Гадають на святки дівчата
Народознавча година 13/01/2022
Різдвяний Вертеп
Вистава лялькового театру

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2022   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16