10/11/2021 / Сахновщинський р-н

Виїзні відвідування

9-10 листопада 2021 року, в рамках виїзних відвідувань сільських бібліотечних закладів, керівництво та завідуючі відділами Сахновщинської публічної бібліотеки ознайомлювались з проблемами та здобутками книгозбірень сіл: Шевченкового, Мар’ївки, Олійників, Лигівки, Володимирівки, Орільського, Аполлонівки. Такі виїзди – не просто чергове виконання пунктів методичної роботи згідно плану, це ще й слушна нагода пересвідчитись в якому стані перебуває бібліотечна справа на селі, обговорити та з’ясувати насущні питання її розвитку, визначити шляхи їхнього розв’язання.

 

 

Запорукою успішної роботи будь-якої бібліотеки є два фактори: якісні фонди ( їхнє систематичне поповнення і збереження) і професійні, умілі кадри. Якщо з першим чинником у нас істотні труднощі, то другим - персоналом бібліотек ми можемо похизуватися. На належному рівні поставлена робота щодо задоволення запитів користувачів в Олійниківській та Мар’ївській сільських бібліотеках-філіях. Добре бібліотекарі підготувалися до роботи в осінньо-зимовий період, запаслися твердим паливом на зиму, потурбувалися про своїх читачів. В Олійниках планують розширювати приміщення, створювати додаткові інформаційні простори та локації. В Шевченковому старанно працюють над однією з болючих проблем сьогодення – падінням інтересу до читання, передовсім молоді. Тут частково навіть врегульовано питання передплати періодики на цей рік за рахунок благодійних пожертв. Також впадає в око оновлення оформлення та дизайну зон бібліотеки.
Хроніка бібліотечного життя Сахновщини передбачає і проведення насиченої краєзнавчої роботи. За активної участі Орільської та Лигівської бібліотек популяризується краєзнавча інформація, реалізуються власні ініціативи у цій сфері, заохочуються люди до вивчення свого краю.
В Аполлонівській книгарні новий працівник результативно розкриває багатство своїх фондів, продовжує добрі традиції, що склалися давно в цьому закладі, плідно працює над заснуванням осередку для однодумців – клубу за інтересами для підлітків та молоді, залюблених в художні ремесла. Заслуговує на увагу фольклорно-етнографічний куточок бібліотеки села Володимирівка. Тут також посіяно зерна для краєзнавчого проекту – зібрані предмети та речі домашнього вжитку, побуту, зразки декоративно-прикладного мистецтва є виключно старожитностями місцевого населення.
Працівники публічної бібліотеки проконсультували та дали фахове роз’яснення з питань моніторингу, дослідження уподобань, запитів, думок читачів про планування роботи установи на наступний рік, запровадження більш нових і креативних форм роботи. Всіх ознайомлено з Положенням щодо виставки-конкурсу образотворчого мистецтва «Чорнобиль - довгий слід пам'яті » ( до Дня вшанування ліквідаторів ЧАЕС у грудні місяці).
Користь від поїздок подвійна: методисти пізнають реальний стан справ на місцях, бібліотекарі села мають змогу отримати консультацію з будь-яких питань бібліотечної діяльності, що їх хвилюють та продемонструвати свої досягнення і напрацювання.

 

Конкурси

2021 Публічна бібліотека в Фейсбук. Бути там, де читач
Обласний огляд-конкурс серед публічних бібліотек, представлених в соціальній мережі Фейсбук
2020 ВікіХарківщина 2020
Обласний конкурс серед публічних бібліотек Харкова та Харківської області на кращий внесок серед статей та фотографій з краєзнавчої тематики в українській Вікіпедії «ВікіХарківщина 2020»
2019 ВікіХарківщина 2019
Обласний конкурс серед публічних бібліотек Харкова та Харківської області на кращу статтю та фотографію краєзнавчої тематики в українській Вікіпедії «ВікіХарківщина 2019»
2018 ВікіХарківщина 2018
Обласний конкурс серед публічних бібліотек Харкова та Харківської області на кращу статтю та фотографію краєзнавчої тематики в українській Вікіпедії «ВікіХарківщина 2018»
2016 Ваш гід – бібліотека
Обласний конкурс серед публічних бібліотек Харківської області на кращу краєзнавчу роботу

всі

Copyright © ХОУНБ, 2001-2024   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16