21/09/2021 / Шевченківський р-н
Пам'ять серця
Урок пам’яті
21 вересня 2021 року в Шевченківській публічній бібліотеці пройшов урок пам’яті «Пам'ять серця», присвячений Дню партизанської слави.
На свято вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Другої світової війни були запрошені голова Шевченківської селищної ради Валерій Анатолійович Приходько, заступник селищного голови Світлана Іванівна Захарченко, завідувач сектору культури Тетяна Анатоліївна Пирог, донька командира партизанського загону Інна Ісаківна Підлипняк та учні 9-10 класів Шевченківського ліцею та ЗОШ №1.
Селищний голова Валерій Приходько зазначив, що абсолютно справедливо і заслужено 22 вересня по всій Україні люди відзначають День партизанської слави. Встановлення цього дня – це визнання великого подвигу партизанів і підпільників у роки Другої світової війни, їх вкладу в перемогу над фашистськими загарбниками. Це свято людей, сильних духом і з чистою совістю, котрі не шкодували життя для перемоги над ненависним ворогом. У цей день ми складаємо шану патріотам — і тим, хто не дожив до наших днів, і тим, хто через усе життя несе біль від ран, від втрати бойових побратимів, гіркі спогади про труднощі партизанських стежок, і тим, хто сьогодні боронить рідну державу.
Працівники бібліотеки - методист Ніна Коломієць та провідний бібліотекар Олена Любченко розповіли про партизанський рух на території України в роки Другої Світової війни. Про командира партизанського загону Ісака Підлипняка розповіла директор краєзнавчого музею Алла Хаустова. Донька Інна Ісаківна поділилася спогадами про свого батька, славного командира партизанського загону, що діяв на території Шевченківщини. Зворушливо читали вірш про трьох сестер-партизанок учні Шевченківського ліцею Максим Собіна, Аліна Вітковська,Євгенія Вознюк, Ірина Шпотр.
В бібліотеці діє розгорнута книжкова виставка-інсталяція «Навіки в пам’яті народній». На виставці представлена література воєнної тематики, з якої можна дізнатись багато інформації про партизанський рух та підпільну діяльність в роки Другої світової війни, книги краєзнавців-земляків А. Булиги та В. Тройнера, в яких розповідається про боротьбу шевченківців на фронті і в тилу ворога.
Нехай відзначення цієї події – День партизанської слави – передається з покоління в покоління і надалі, нехай воно зберігає у наших серцях такі поняття як Батьківщина, честь, обов’язок і пам’ять.