24/10/2013 /  

В бібліотеках Харківщини пройшов обласний День права

16 жовтня 2013 року на Харківщині вдруге пройшов загальнообласний День права, започаткований Головним управлінням юстиції в Харківській області.
Цього дня в бібліотеках області спільно зі спеціалістами в галузі права, органів виконавчої влади, правоохоронних органів, громадських організацій проводились різноманітні інформаційно-просвітні та дискусійні заходи, спрямовані на підвищення правової культури населення.

 

 

Зокрема, 16 жовтня 2013 року в Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці пройшла зустріч під назвою «Закони, які нас захищають», на яку були запрошені постійні користувачі, працівники бібліотеки та усі зацікавлені у тому, щоб більше дізнатись про правовий статус громадян у нашій державі.
Перед присутніми виступив адвокат Харківської громадської організації незрячих юристів О. Л. Лепетюк, який розповів присутнім про роботу організації, в якій він працює та свій про особистий досвід роботи в галузі права.
О. Л. Лепетюк наголосив на тому, що до нього та його колег може звернутися будь-хто, хто вважає, що його права порушуються. Для цього буде достатньо завітати в безкоштовні центри правової допомоги, які незабаром мають розпочати свою роботу. Юрист відповів на усі, поставлені йому питання, а учасники заходу висловили надію на продовження подібних зустрічей.
Долучилися до акції і бібліотеки Харківської області.
Практично в усіх ЦБС Харківщини були оформлені книжкові виставки та куточки правової тематики, метою яких було підвищення правової культури громадян і сприяння їхньої юридичної самоосвіти, розширення доступу населення до правової інформації.
Програма заходів, проведених в рамках обласного Дня права була насиченою та цікавою.
На заходи, що проходили в бібліотеках районних ЦБС, запрошувались фахівці-правознавці, представники районних управлінь юстиції в Харківській області та владних структур. На них розглядались питання, що стосувались пенсійної реформи, змін у трудовому законодавстві, приватизації, спадку, майнові питання, особливості законодавства стосовно охорони здоров’я, прав та обов’язків дитини, функціонування діючих дитячих будинків сімейного типу та проблеми прийомних сімей тощо.
Багатьом учасникам таких зустрічей були надані індивідуальні консультації з законодавчих питань.
Тож, як показує досвід, правове виховання населення поряд із сім’єю, школою та іншими соціокультурними закладами, є на сьогодні одним із пріоритетних напрямів роботи сучасної бібліотеки.
(Подробиці дивіться у додаткових матеріалах)

 

 


Додаткові матеріали
 День права у бібліотеках Харківської області(Оглядова довідка)

Новини та події

09/08/2018
Визволення Краснокутщини: події, факти, люди
Огляд літератури 07/08/2018
Серпнева нарада працівників закладів культури
Кегичівська ЦБС 06/08/2018
Злочин, якому немає спокути
Тематична полиця 31/07/2018
Вас вітає бібліотечне літо
Літературне сафарі 30/07/2018
Дружба – велика цінність
Friendly Challenge Picnic 28/07/2018
Єднання навколо віри
До Дня хрещення Київської Русі-України 28/07/2018
Християнство Україна: історія і сучасність
До Дня Хрещення Русі

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2018   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16