20/05/2021 / Лозівський р-н

Вишиванка – символ батьківщини, дзеркало народної душі

До Дня вишиванки

20 травня 2021 року в Публічній бібліотеці Лозівської міської ради відбулося свято «Вишиванка – символ батьківщини, дзеркало народної душі».

 

 

У давні часи процес вишивання можна було назвати ритуалом – за нього брались у визначені дні, із чистими світлими думками, закладаючи позитивну енергію у свою працю. Жінки не копіювали чужі узори, не відшивали їх з інших виробів чи схем. Їх роботи були індивідуальними. Майстриня володіла "мовою" орнаментального письма, де через кольори, лінії, візерунки створювала абсолютно унікальну річ, закодовану на добру долю для себе, чи рідної людини. А от відшити чужий узор для сорочки означало взяти на себе чужу долю.
Українська вишиванка пройшла крізь роки, не втративши свою силу та красу. Вона є унікальним, автентичним символом України, який характеризує темперамент нації, є її візитівкою, її унікальним кодом та зв’язком між поколіннями!
Саму звичайну річ можна перетворити, прикрасивши вишивкою. Це можна зробити своїми руками, якщо знати головне правило: навчитися вишивати можуть усі. Для цього потрібні дві речі: бажання і книги. Цього дня працівники бібліотеки Надія Мудрак та Оксана Костенко рекомендували користувачам познайомитись з літературою, представленою на книжковій виставці «Бережи українське - носи вишиванку» та презентували відвідувачам стилізовані закладки для книг «День вишиванки єднає українців».
В Катеринівській, Шатівській, Єлизаветівській, Домаській, Бунаківській, Михайлівській, Ново-Іванівській, Миколаївській сільських бібліотеках-філіях активно пропагувалися книги та періодичні видання представлені на книжкових виставках, цікаві відеопрезентації «Вишиванка єднає Україну» підготували: Перемозька, Орільська-1, Краснопавлівська, Смирнівська, Царедарівська, Надеждівська, Чернігівська бібліотеки.
Тихопільська сільська бібліотека до свята підготували виставку рушників «Розцвіли наче маки червоні українських жінок рушники», книжкову виставку «Вишиванок краса дивовижна» та провели майстер-клас по виготовленню орігамі вишиванок з паперу.
В Миролюбівській бібліотеці на святі «Вишиванка моя вишиванка» діти декламували вірші та малювали вишиванки своєї мрії.

 

Новини та події

16/09/2021
І.Багряний: стежки до пізнання
Відкритий перегляд літератури 15/09/2021
Агата Крісті-леді-детектив
Книжкова виставка 15/09/2021
Бібліотека – книжчин дім
15/09/2021
Детектив очима жінки
Відкритий перегляд літератури 14/09/2021
Рекорд популярності королеви детектива
Книжковий вернісаж 10/09/2021
Осінь-чарівниця
Свято осені 09/09/2021
Моя професія – моє майбутнє
Виставка-порада

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16