22/04/2021 / Шевченківський р-н

Той тривожний квітень 86-го

Книжкова виставка

Квітень 1986 року вибухнув не яблуневим цвітом, а атомними частинками. Вибух на атомного реактору четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС зруйнув все довкола. Чорнобильська катастрофа сколихнула весь сві. Її наслідки відчутні дотепер. З кожним роком все далі відходять у минуле події, пов’язані з аварією на Чорнобильській АЕС, – найбільшою у світі техногенною та екологічною катастрофою Утім, до цієї теми ще неодноразово будуть звертатися політики, вчені, медики; письменники писатимуть книги, вірші, розповіді, спогади, інтерв'ю про ті трагічні події . А для переселенців і ліквідаторів аварії, Чорнобиль назавжди залишиться незагоєною раною.
В Шевченківській публічній бібліотеці діє книжкова виставка «Той тривожний квітень 86-го», присвячена 35-й річниці Дня пам’яті аварії на Чорнобильській АЕС.

Тут представлені книги, які висвітлюють причини та масштаби аварії на Чорнобильській атомній електростанції, трагедію людей, ліквідацію наслідків. У творах письменників відображається апокаліптична картина, яка ще раз підтверджує причинно-наслідковий зв’язок між духовною, екологічною катастрофою світу і людським буттям:
- Галя Аккерман «Пройти крізь Чорнобиль» - це унікальний путівник по клаптиках долі людей, які живуть у зоні відчуження й досі.
- Світлана Алексієвич «Чорнобильська молитва. Хроніка майбутнього» в перекладі української авторки Оксани Забужко - неймовірно жива та глибока оповідь про враження людей, які бачили цю трагедію на власні очі.
-Іван Драч «Чорнобильська мадонна» – поема про аварію на Чорнобильській АЕС.
-Володимир Яворівський «Марія з полином в кінці століття» – роман написаний на основі кореспондентської роботи автора в тридцятикілометровій зоні під час аварії.
- Сергій Плохій «Чорнобиль . Історія ядерної катастрофи» - ця книга є першою історією Чорнобильської катастрофи від вибуху 26 квітня 1986 року до закриття станції у грудні 2000-го.
- «Мужність і біль Чорнобиля: Повість-хроніка» - книга є даниною пам’яті загиблих, виявом палкої вдячності всім, хто брав участь у ліквідації наслідків аварії і нині працює у зоні Чорнобильської АЕС.
Майбутнього немає без минулого. Це одвічний закон історії. Минулого не змінити, але про нього потрібно пам’ятати. Нехай слово «Чорнобиль» буде трагічним уроком людям про відповідальність перед прийдешніми поколіннями за все, що вони творять своїм розумом і своїми руками. Вслухаймося у слова святого писання, що дійшли до нас з глибини віків: «Мудрість розумного – знання шляху свого…».
Триста літ поволеньки пролине –
Стронцій розпадеться і помре, –
На новому полі неодмінно
Час його, мов попіл, приоре.
Час очистить Прип’ять незглибиму,
Оживуть і луки, і сади,
Та Чорнобиль вічно берегтиме
Хрест своєї чорної біди.
І.Гнатюк «Нове літочислення»
#книга_фонд_бібліотека_читач
#бутитамдечитач

 

Конкурси

2021 Публічна бібліотека в Фейсбук. Бути там, де читач
Обласний огляд-конкурс серед публічних бібліотек, представлених в соціальній мережі Фейсбук
2020 ВікіХарківщина 2020
Обласний конкурс серед публічних бібліотек Харкова та Харківської області на кращий внесок серед статей та фотографій з краєзнавчої тематики в українській Вікіпедії «ВікіХарківщина 2020»
2019 ВікіХарківщина 2019
Обласний конкурс серед публічних бібліотек Харкова та Харківської області на кращу статтю та фотографію краєзнавчої тематики в українській Вікіпедії «ВікіХарківщина 2019»
2018 ВікіХарківщина 2018
Обласний конкурс серед публічних бібліотек Харкова та Харківської області на кращу статтю та фотографію краєзнавчої тематики в українській Вікіпедії «ВікіХарківщина 2018»
2016 Ваш гід – бібліотека
Обласний конкурс серед публічних бібліотек Харківської області на кращу краєзнавчу роботу

всі

Copyright © ХОУНБ, 2001-2024   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16