05/03/2021 / м. Ізюм
Жіночі долі у творах Шевченка
До дня народження Тараса Шевченка
Для кожного з українців творчість Т.Г. Шевченка є необхідною складовою самопізнання. Хто як не геній, народжений широкими українськими степами, вишневими садками, щирими піснями міг якнайкраще розповісти про найгостріші, найболючіші проблеми своєї рідної землі?
В бібліотеках Ізюмської ЦБС до дня народження Тараса Шевченка підготовлено ряд заходів.
В Ізюмській центральній міській бібліотеці діє книжково ілюстративна виставка «Жіночі долі у творах Шевченка».
В Ізюмській міській дитячій бібліотеці для маленьких читачів створена виставка-перегляд «Нас єднають думи Кобзаря».
Працівники Ізюмської міської бібліотеки-філії №2 створили чудову літературно- художню експозицію «Нескорений, завжди вільний дух».
Безправний кріпак, самотній сирота, Тарас зазнав у своєму житті несправедливість, відверту жорстокість, болюче непорозуміння. Мабуть, тому сам став на захист тих, кого доля повсякчас випробувала, кому дарувала не щастя і спокій, а муки і страждання. Мабуть, тому в творчості Шевченка почесне місце посідають образи жінок. Це і дівчина, в яку вперше закохався хлопець Тарас, це і нещасна мати Катерина, яка занапастила себе і свою дитину, це й наймичка, яка відмовилася від права називатися матір’ю, це і жінка – праведниця Марія, яка віддала себе і свого сина громадському служінню заради високих ідеалів правди, справедливості, «всетворящої» любові, братерства.
Усі вони різні, але всі вони жінки-берегині людського роду, берегині животворящого миру.