02/03/2021 / Сахновщинський р-н

Зимовий блюз з ароматом розмарину

Книжкова виставка

Сахновщинська публічна бібліотека презентувала для своїх читачів книжкову виставку у формі бібліо-ароматерапії «Зимовий блюз з ароматом розмарину».
Кожен бажаючий знайде тут безліч інформації про дивовижну рослину розмарин.

Наприклад про те, як правильно її вирощувати, застосовувати у медицині й кулінарії та ще багато чого: розмарин можна вирощувати як у будинку в горщику, так і в саду, він прикрасить, як клумбу, так і альпійську гірку.
З давніх часів люди знають про цілющі властивості розмарину. Ще в Стародавній Греції лікарі виявили і описали їх у своїх працях. В наш час розмарин як і раніше вважають однією з найпопулярніших і відомих лікарських рослин. Настій з листя цієї рослини застосовують при астмі, захворюваннях верхніх дихальних шляхів. Ним полощуть горло при запаленні гортані. Ефірне масло розмарину використовується при порушенні роботи нервової системи. Масло також можна використовувати для ванн, масажу, інгаляцій. При застуді і головному болю рекомендують приймати настій з листя розмарину. Якщо вдихнути з відкритого флакона ефірне масло розмарину, то зникне навіть сильний головний біль. Засоби з розмарином часто використовують при шлунково-кишкових захворюваннях.
Кухні країн Середземномор’я при приготуванні практично всіх страв використовують розмарин.
Цю пряність і в нашій країні стали все більш часто вживати гурмани. При додаванні в їжу, розмарин надає відмінний смак, але в кулінарії цю траву також застосовують як ліки. Розмарин славиться як ідеальна добавка до важких м’ясних страв. Так, як ефірне масло, що міститься в ньому, допомагає стимулювати вироблення жовчі в роботі печінки, покращуючи травлення. Завдяки своїм властивостям, розмарин допомагає покращити апетит.
Отож, приємного Вам перегляду та будьте здорові!

 

Новини та події

23/09/2021
Онлайн подорож до Всесвітнього Дня туризму
23/09/2021
Зріє колосом творча нива
Поетична зустріч 22/09/2021
Йшли у бій партизани
До Дня партизанської слави 22/09/2021
Увага! Діти на дорозі!
Тематична поличка 22/09/2021
Партизанськими стежками
Перегляд літератури 22/09/2021
Нескорені: партизанський рух на теренах України
Виставка-спомин 21/09/2021
Героїчні подвиги українських партизанів
До Дня партизанської слави

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16