02/03/2021 / Сахновщинський р-н

Зимовий блюз з ароматом розмарину

Книжкова виставка

Сахновщинська публічна бібліотека презентувала для своїх читачів книжкову виставку у формі бібліо-ароматерапії «Зимовий блюз з ароматом розмарину».
Кожен бажаючий знайде тут безліч інформації про дивовижну рослину розмарин.

Наприклад про те, як правильно її вирощувати, застосовувати у медицині й кулінарії та ще багато чого: розмарин можна вирощувати як у будинку в горщику, так і в саду, він прикрасить, як клумбу, так і альпійську гірку.
З давніх часів люди знають про цілющі властивості розмарину. Ще в Стародавній Греції лікарі виявили і описали їх у своїх працях. В наш час розмарин як і раніше вважають однією з найпопулярніших і відомих лікарських рослин. Настій з листя цієї рослини застосовують при астмі, захворюваннях верхніх дихальних шляхів. Ним полощуть горло при запаленні гортані. Ефірне масло розмарину використовується при порушенні роботи нервової системи. Масло також можна використовувати для ванн, масажу, інгаляцій. При застуді і головному болю рекомендують приймати настій з листя розмарину. Якщо вдихнути з відкритого флакона ефірне масло розмарину, то зникне навіть сильний головний біль. Засоби з розмарином часто використовують при шлунково-кишкових захворюваннях.
Кухні країн Середземномор’я при приготуванні практично всіх страв використовують розмарин.
Цю пряність і в нашій країні стали все більш часто вживати гурмани. При додаванні в їжу, розмарин надає відмінний смак, але в кулінарії цю траву також застосовують як ліки. Розмарин славиться як ідеальна добавка до важких м’ясних страв. Так, як ефірне масло, що міститься в ньому, допомагає стимулювати вироблення жовчі в роботі печінки, покращуючи травлення. Завдяки своїм властивостям, розмарин допомагає покращити апетит.
Отож, приємного Вам перегляду та будьте здорові!

 

Новини та події

14/04/2021
Пам’ятати, берегти, охороняти
Ретро-виставка 13/04/2021
Поміркуєш - відгадаєш
Виставка-вікторина 13/04/2021
Слухайте мову матері-землі
Викладка літератури 13/04/2021
Три бажання – твори Оксани Іваненко
Виставка-знайомство 12/04/2021
Нескінченні дороги Всесвіту
Книжкова виставка 12/04/2021
Космос великий і близький
Виставка-мрія 12/04/2021
Блакитна моя планета
До Дня працівників ракетно-космічної галузі України

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16