01/03/2021 / Дворічанський р-н

Нехай мої струни лунають

Літературна година-презентація

25 лютого минуло 150 років з дня народження української письменниці, перекладачки, фольклористки, культурної діячки Лариси Петрівни Косач, відомої у світі під псевдонімом Леся Українка. Літературна спадщина цієї видатної письменниці належить до найкращих зразків української та світової літератури, а сама Леся входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України.
Ювілей поетеси сьогодні разом з нами за ухвалою ЮНЕСКО відзначає весь культурний світ. Не лишається осторонь і Дворічанщина. Так, нещодавно, на знак вшанування внеску Лесі Українки в розвиток української та світової культури, в Дворічанській дитячій районній бібліотеці пройшла літературна година-презентація «Нехай мої струни лунають», на яку були запрошені семикласники Дворічанського ліцею.

Протягом заходу під супровід слайдів електронної презентації працівники бібліотеки розповіли дітям про основні віхи життєвого та творчого шляху української письменниці. Розповідь ведучих перемежалась поезіями Лесі Українки у виконанні учениць Валерії Стойки, Олександри Обілець, Вікторії Дорошенко, Анни Знайко, Олександри Фоменко, Катерини Долгополової. Літературна композиція лунала на фоні чудових українських мелодій та музичних творів Мирослава Скорика, Людвига ван Бетховена, Міхаса Огінського.
До ювілею «дочки Прометея» (як часто називають Лесю Українку) в дитячій бібліотеці організовані виставка літератури «Горить моє серце» та виставка малюнків учнів Дворічанського ліцею, присвячених творам «поетичної квітки України». Тут можна побачити ілюстрації Аріни Губської, 6-Б (цикл "Весна в Єгипті"), Богдани Леоненко, 5-А ("Лісова пісня"), Анастасії Конон, 6-Б ("Стояла я, і слухала весну"), Анни Бабич, 7-А ("Кассандра"), Софії Ногіної, 7-А ("Contra spem spero !"), Артура Ткачова, 7-Б ("Давня казка"), Валерії Суховєєвої, 7-Б ("Одержима"), Каріни Білогаєнко, 7-А ("Камінний господар"), Артема Крилова, 6-А ("Досвітні вогні") та Сергія Красюка, 7-Б ("Лісова пісня"). Ці автори зі своїми художніми роботами нещодавно стали учасниками Міжнародного літературного марафону «Моя Леся Українка», який проводять Харківська обласна бібліотека для дітей та Харківська універсальна наукова бібліотека за підтримки Департаменту культури і туризму ХОДА.
Запрошуємо всіх бажаючих відвідати дитячу бібліотеку та долучитися до культурної спадщини, вплетеної в віночок Лесиних пісень!

 

Новини та події

14/04/2021
Пам’ятати, берегти, охороняти
Ретро-виставка 13/04/2021
Поміркуєш - відгадаєш
Виставка-вікторина 13/04/2021
Слухайте мову матері-землі
Викладка літератури 13/04/2021
Три бажання – твори Оксани Іваненко
Виставка-знайомство 12/04/2021
Нескінченні дороги Всесвіту
Книжкова виставка 12/04/2021
Космос великий і близький
Виставка-мрія 12/04/2021
Блакитна моя планета
До Дня працівників ракетно-космічної галузі України

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16