28/02/2021 / Зміївський р-н

Подаруй бібліотеці книгу

Акція

Бібліотека… Стародавня і вічна скарбниця людського розуму. Бібліотека – це не тільки книги. Це концентрат спресованого часу, поєднання тисячоліть людської думки, перенесеної в життя. Це своєрідний оазис, де кожен пов’язує свою долю зі світом цивілізованої культури. Ми зацікавлюємося і вчимося в бібліотеках.
Акція «Подаруй бібліотеці книгу» на теренах Зміївщини крокує не одне десятиліття. Але особливого значення вона набула з 2017 року, коли долучилися до Всесвітнього дня дарування книг, який у всьому світі відзначається 14 лютого.

Як і чим живуть бібліотеки створеної Зміївської територіальної громади? Перш за все з вірою у майбутнє. З надією, що їх книжкові фонди будуть поповнюватися новою літературою, яка вкрай необхідна користувачам. Звісно, нові книги - це завжди свято для широкого читацького загалу. Але в силу недофінансування, коштів на поповнення фондів виділяється недостатня кількість. Та бібліотекарі не сидять, склавши руки в очікуванні. Так протягом багатьох років працівники бібліотек проводять роботу по залученню користувачів, меценатів і просто читачів до поповнення книжкових фондів.
День дарування книг - це добровільна ініціатива, започаткована у 2012 році американкою Еммі Бродмур. Одного дня до неї з доволі цікавим питанням звернувся її маленький син - він запитав чому немає спеціального дня, коли люди дарують один одному книжки. Згодом така ідея дарування книжок перетворилася на всесвітню ініціативу дарування книг: в бібліотеки, або ж просто між собою.
У цьому році Акція дарування книг проходила з 12 лютого по 22 лютого. Кожна бібліотека-філія КЗ «Зміївська публічна бібліотека» старанно готувалися, розробляли та проводили масові заходи. Через соцмережі та ЗМІ зверталися до користувачів та мешканців з проханнями: «Жителів Зміївщини, у яких є бажання та можливість підтримати і подарувати книги бібліотеці, запрошуємо взяти участь у акції», «Якщо маєте вдома книги, які вже прочитали і не користуєтесь ними – підпишіть їх гарними побажаннями і подаруйте їх нашій бібліотеці!», «Даруйте книгу з любов’ю! Найкраще місце, де велика кількість людей може скористатися твоїм подарунком, це бібліотека», «Подаруй людям палітру емоцій. Маєш цікаві книги – поділися ними з іншими». І це спрацювало…
Все ж таки це справжнє свято коли отримуєш у подарунок книги. Коли воно проходить при підтримці та безпосередній участі користувачів. Коли хвилюєшся і маєш гарний піднесений настрій, тримаючи в руках книгу. Та ще більше емоцій вирує, коли книгу для бібліотеки дарує автор. Заслуговують на увагу читачів подарунки, які отримала Зміївська публічна бібліотека, Зміївська дитяча та Зміївська міська бібліотеки-філії від активних читачів-краєзнавців, не байдужих до історії Зміївщини, - Євгенії Полях та Юрія Коловрат-Бутенка.
Євгенія Полях подарувала дуже цінне енциклопедичне видання «Зміївська біографічна енциклопедія», в якій представлені біографії найбільш відомих та заслужених людей, що народилися або працювали на теренах Зміївського повіту та Зміївського району. В своїй енциклопедії авторка об'єднала дані про значну кількість видатних уроженців Зміївщини: відомих учених, генералів та адміралів, священослужителів, художників, Героїв Союзу PCP, Героїв Соціалістичної праці, Почесних жителів Зміївського району. Ще одна важлива книга краєзнавчої направленості - це «Дореволюционная архитектура Змиева (1656–1917 гг.)» Коловрат – Бутенка Ю.А. Автор розкриває перед читачами історію міста нерозривно пов'язану з його архітектурою. Для читачів Зміївської публічної бібліотеки також були подаровані книги Марченко Оленою та Дегтярьовою Наталією. Фонд бібліотеки поповнився медичними довідниками та книгами гостросюжетної тематики.
Книжки - як парашути, вони не принесуть вам ніякої користі, допоки закриті. Книги читають не очима, а розумом. Велика вдячність всім дарувальникам! Для Зміївської дитячої бібліотеки-філії свої, уже прочитані, але ще в доброму стані та цікаві книги подарували Кирило Головін та Богдан Мартинов.
Приємним подарунком для читачів Зміївської міської бібліотеки-філії стали книги, які подарували: Омельченко Людмила Василівна, Соснова Ольга Никифорівна та Нарожна Юлія Михайлівна (це різножанрова захоплююча література). Висловлюємо щирі слова подяки нашій активній читачці Онищенко Л.М., яка зробила річну передплату районної газети «Вісті Зміївщини».
У Зідьківській бібліотеці найактивнішими дарувальниками стали: Гетьман Анатолій Павлович, Головань Валентина Юріївна, Мещєрякова Людмила Петрівна та ін.
Чемужівська сільська бібліотека провела свято до Дню дарування. Метою було надихнути людей подарувати книги, підтримати бібліотеку, збагачуючи книжковий фонд цікавими книгами. Велика вдячність Назаренко Алісі Юхимівні, Власенко Валентині Іванівні, Чумакіній Зінаїді Іванівні за подаровані книги.
Для Таранівської сільської бібліотеки почесними дарувальниками стали Олійник Л., Кулівецька С.Л., Костирко І.; для Гайдарської сільської бібліотеки-філії - Больбот Людмила Вікторівна, Сандлюк Нонна Олексіївна, Гарагатий Володимир Миколайович та ін.
Дарування книг у бібліотеку – це давня форма доброчинності та надійне джерело поповнення фонду. Дарунки книг у бібліотеку – це рух душі, безкорисна щедрість та добра воля дарувальника. А факт надходження дарів у бібліотеку – це показник престижу бібліотеки, її місця у суспільному житті. Бірківська сільська бібліотека-філія щиро вдячна за книги, отримані в дар бібліотеці від її постійних читачів-книголюбів. Висловлюємо свою подяку за внесок у формування фонду бібліотеки.
Слова подяки прийміть читачі-дарувальники Першотравневої сільської бібліотеки-філії! Особливо велика вдячність – дітям: Губіній Мирославі, Фесько Лізі, Семенченко Поліні, Мотроновській Поліні, Платонову Арсенію, Шевченку Сергію, Писаренку Дані та дорослим: Чередник Юлії, Платоновій Ірині і Розторгуєвій Вірі.
В народі кажуть, що людина перестає мислити, коли перестає читати. Книга живе поки її читають, тому вона повинна знаходитись поряд зі своїми читачами - вважають користувачі Гусино-Полянської сільської бібліотеки Логвиненко А.В. та Горбачова А.В., які подарували книги для бібліотеки, підтримуючи думку, що у кожного з нас є удома книги, які вже прочитані, тож можна поділитися ними з іншими, які захоплюються читанням.
В Задонецькій сільській бібліотеці захід «Подаруй бібліотеці книгу» пройшов під девізом:
«КНИГА – це століть велике диво!
Пошуки, мандрівки, відкриття...
Прочитав, як зоряно й правдиво
У книжках змальовано життя?
Скільки ще охочих – подивися!
Жде бібліотека на дарунок твій.
Мудрістю людською поділися!
Для людей добро творить умій»

Подяка всім читачам-задончанам, хто взяв участь у поповненні книжкового фонду місцевої бібліотеки. Це Жданова Юлія, Луковенко Інна Валежний Микита, Акєнт’єв Саша, Плісс Микола, Комендант Наталья, Дмитровська Марія.
Книга – безумовна одиниця добра! В день доброти Костянтівська сільська бібліотека долучилася до акції і приймала подарунки від читачів Павленко М.М., Іванової Т.Л., Марченко О.І., Замараєвої С.Ф., Буздиханової С.Ф. Дуже цікаві книги дарували як дорослі, так і діти.
Маємо впевненість, що серед вас немає людей, які б не були вдячні і зобов’язані книзі за те, що вона щоденно дає нашому розумові, нашому серцю неоціненну духовну силу й естетичну насолоду, без чого ми просто не були б тими, ким ми є. Отже спасибі книзі, хвала їй довічна і вік нескінченний! А вам, любі друзі, хочемо побажати, щоб ви не тільки самі любили і берегли книги, а й подбали про наступні покоління: подарували б ті книжки, які прочитали, щоб їх могли прочитати інші користувачі бібліотек. Бо як говорив Т.Г.Шевченко: «Книга рятує душу від здерев’яніння». Акція продовжує працювати круглий рік. Долучайтеся!

 

https://youtu.be/ZN2LvJiB4XQ

 

Новини та події

23/09/2021
Онлайн подорож до Всесвітнього Дня туризму
23/09/2021
Зріє колосом творча нива
Поетична зустріч 22/09/2021
Йшли у бій партизани
До Дня партизанської слави 22/09/2021
Увага! Діти на дорозі!
Тематична поличка 22/09/2021
Партизанськими стежками
Перегляд літератури 22/09/2021
Нескорені: партизанський рух на теренах України
Виставка-спомин 21/09/2021
Героїчні подвиги українських партизанів
До Дня партизанської слави

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16