25/02/2021 / Краснокутський р-н
Чистий промінь Лесиного слова
Виставка-вшанування
25 лютого 2021 року комунальним закладом «Краснокутська публічна бібліотека» організовано виставку-вшанування «Чистий промінь Лесиного слова» (до 150-річчя від дня народження української поетеси Л.Українки).
Леся Українка займає почесне місце в пантеоні українських літературних класиків. Це літературний псевдонім видатної української письменниці, перекладачки, культурної діячки Лариси Косач-Квітки. Вона народилася 25 лютого 1871 року в сім’ї поміщика Петра Косача, який високо цінував літературу й живопис, та письменниці Ольги Драгоманової-Косач, яка творила під псевдонімом Олена Пчілка. Дитинство Лариси Косач пройшло на Волині: у Новограді-Волинському, Ковелі та Луцьку. Одним із найбільшим авторитетів малої Лесі був дядько Михайло Драгоманов – учений, громадський діяч.
Леся Українка знала багато мов: слов’янських та європейських. Окрім них, володіла латинською та давньогрецькою. У 19 років Леся Українка написала підручник для своїх сестер «Стародавня історія східних народів».
Творчість Лесі Українки є багатогранною: поезія, проза (оповідання, казки, повісті), драматургія, переклади, епістолярна спадщина, зібрані нею фольклорні надбання. Письменниця збагатила вітчизняну літературу новими темами та мотивами. Внесок Лесі Українки – ще й у тому, що вона виводила українську літературу на світовий рівень. Літературні критики відзначають: творчість Лесі Українки є напрочуд європейською, універсальною, такою, що піддається новим прочитанням й переосмисленню у різні історичні періоди. За творами письменниці зняті фільми, поставлені спектаклі, балети, поетичні вистави.
На виставці представлені книги творів Л.Українки, книги та інші друковані матеріали про життя і творчість видатної поетеси, цікаві факти з життя ювілярки, а також ілюстрації до її творів.