10/02/2021 / Вовчанський р-н

Ніхто не забутий, ніщо не забуте

Виставка-реквієм

10 лютого 2020 року ми відзначаємо пам’ятну дату – 78 річницю звільнення Вовчанщини від фашистських загарбників. В Вовчанській публічній бібліотеці представлена виставка-реквієм «Ніхто не забутий, ніщо не забуте».

 

 

Неймовірно важким був шлях до мирних днів, до того часу, як відгриміли останні залпи війни над нашим рідним краєм. В цей знаменний для усіх жителів Вовчанщини день ми вшановуємо світлу пам’ять про полеглих, низько вклоняємося усім, для кого війна була Великою не лише за назвою, а й за самою її глибокою сутністю.
Спливають роки і десятиріччя, проте ми з глибокою шаною пам?ятатимемо про мужність та героїзм славних воїнів у найбільшій і найжахливішій в історії людства війні наших співвітчизники й представники усіх національностей, які полягли за звільнення Вовчанщини – нашого рідного краю від загарбників, і ті, хто в окупації намагалися протистояти окупантам.
10 лютого 1943 року було звільнено Вовчанщину від німецько-фашистських загарбників. Минуло багато років , але у нашій пам’яті назавжди залишаться велика шана і подяка тим, хто, не жаліючи свого життя, поклав його на алтар Великої Перемоги.
На окупованій території нова влада встановила «новий порядок», завдавши місту і його жителям великих збитків. Було зруйновано промислові підприємства, залізничну станцію, багато житлових будинків, пограбовані колгоспи і радгоспи. Смертю карали всіх порушників. Смерть чекала вовчан за протидію пограбування окупантами, за зберігання зброї, за допомогу партизанам і підпільникам, за забруднення доріг, за крадіжку і ще багато за що. Знищенню підлягали душевно хворі, інваліди, цигани, євреї. Часто знищували в душогубках – в автомобілях, в будки яких подавався відпрацьований газ. Всього німці вбили і замучили 770 мирних жителів міста і сіл, відправили в Німеччину на примусову працю 1700 осіб.
Ми, молодь Вовчанщини, не повинна забувати, дякуючи кому ми ходимо по нашій рідній землі, під блакитним небом України.
Ці заходи ще раз нагадали всім про те, що ми в неоплатному боргу перед мільйонами тих українців, хто стояв до останнього на передовій і за лінією фронту, для кого шлях на війні завершився під скромними обелісками і кому судилося повернутися з неї живим; перед святою самопожертвою солдатських вдів та перед дітьми війни, у яких вона відібрала найкращу пору життя.
Нині наша держава переживає складні часи, українці знову вимушені захищати своє право на незалежність. Пам’ятати про це – наш святий обов'язок.
До цієї дати в бібліотеках Вовчанщини представлені книжкові виставки по даній темі.

 

Конкурси

2021 Публічна бібліотека в Фейсбук. Бути там, де читач
Обласний огляд-конкурс серед публічних бібліотек, представлених в соціальній мережі Фейсбук
2020 ВікіХарківщина 2020
Обласний конкурс серед публічних бібліотек Харкова та Харківської області на кращий внесок серед статей та фотографій з краєзнавчої тематики в українській Вікіпедії «ВікіХарківщина 2020»
2019 ВікіХарківщина 2019
Обласний конкурс серед публічних бібліотек Харкова та Харківської області на кращу статтю та фотографію краєзнавчої тематики в українській Вікіпедії «ВікіХарківщина 2019»
2018 ВікіХарківщина 2018
Обласний конкурс серед публічних бібліотек Харкова та Харківської області на кращу статтю та фотографію краєзнавчої тематики в українській Вікіпедії «ВікіХарківщина 2018»
2016 Ваш гід – бібліотека
Обласний конкурс серед публічних бібліотек Харківської області на кращу краєзнавчу роботу

всі

Copyright © ХОУНБ, 2001-2024   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16