23/01/2021 / Краснокутський р-н
У Бабинім Яру палають сотні свіч
Поличка-пам’ять
23 січня 2021 року Краснокутською центральною районною бібліотекою організована і експонується онлайн тематична поличка-пам’ять «У Бабинім Яру палають сотні свіч» (до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту).
Голокост означає систематичне, переслідування і вбивство шести мільйонів євреїв, що його вчинив офіційно та за допомогою державної бюрократії нацистський режим і колабораціоністи. Голокост — слово грецького походження, що означає «всеспалення». Нацисти, які прийшли до влади в Німеччині в січні 1933 року, вважали, що німці належали до «вищої раси», ніж інші народи, і що євреї, котрих вони вважали «меншовартими», були чужинцями та становили загрозу для так званої німецької расової спільноти.
У часи Голокосту німецькі органи влади переслідували й інші етнічні групи через їхню гадану расову та біологічну меншовартість: ромів, людей з інвалідністю та деякі слов’янські народи. Інші групи зазнавали переслідувань на політичних, ідеологічних і поведінкових підставах.
Розстріли в урочищі Бабин Яр стали однією з найбільших таких масових акцій. До війни в Києві проживали близько 50 тисяч євреїв. Полювання на євреїв почалося відразу, як тільки німці взяли Київ: євреїв виловлювали на вулицях, у дворах і били. А наприкінці вересня по всьому місту були розклеєні оголошення, в яких йшлося про те, що всім євреям належить 29 вересня зібратися на розі вулиць Мельникова та Дегтярівської, взяти з собою документи, цінні речі, теплий одяг. За непокору погрожували негайним розстрілом.
За два дні у вересні 1941 року на околиці Києва розстріляли понад 30 тисяч євреїв. Це була одна з найбільших масових акцій знищення мирного населення під час Другої світової війни.
На полиці представлені книги, які висвітлюють події нищення нацистським режимом євреїв, представників інших народів та соціальних груп в роки Другої світової війни на Україні.