24/01/2021 / Краснокутський р-н
Трагедія Голокосту в Україні
Відкритий перегляд літератури
24 січня 2021 року Маяківським сільським філіалом був оформлений відкритий перегляд літератури «Трагедія Голокосту в Україні» (до Міжнародного Дня пам’яті жертв Голокосту).
На відкритому перегляді літератури була представлена художня література та інтернет-ресурси, де представлений матеріал відображає переслідування та масове винищення нацистами євреїв під час Другої світової війни, яких вони знищували лише за етнічну приналежність.
27 січня у світі відзначається Міжнародний День пам’яті жертв Голокосту. Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію №60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року.
Масовою братською могилою і символом Голокосту в Україні став Бабин Яр. Масові розстріли тут розпочалися відразу після вступу нацистів до Києва. До кінця вересня 1943р. Бабин Яр продовжував залишатися місцем регулярних розстрілів і захоронень. Серед постраждалих також були – комуністи-підпільники, роми, душевнохворі, заручники, моряки Дніпровської флотилії, в’язні гестапо, українські націоналісти.
«Фактично в кожному районному центрі, у кожному великому селищі є свій маленький «Бабин Яр» - говорив історик Андрій Руккас.
Зберігаючи пам’ять про «Трагедію Голокосту» (Шоа), ми прагнемо до того, щоб світ ніколи більше не допустив повторення цієї жахливої сторінки історії.