27/07/2020 / Дергачівський р-н

Міжнародний День Дружби

Добірка книг

У всьому світі 30 липня святкується Міжнародний День Дружби (International Day of Friendship). Це свято було проголошено Генеральною Асамблеєю ОООН 27 квітня 2011 року.
Цей День покликаний зміцнити дружбу між народами світу, показати, що люди, їх погляди, переконання, культури хоч і дуже різні, проте рівні між собою та заслуговують поваги.
До цієї дати Дергачівська ЦБ підготувала добірку книг про справжню дружбу, крізь роки, крізь негоди, крізь війну.

Антуан де Сент-Екзюпері – «Маленький принц»
Є твори, які слід перечитувати в міру дорослішання. Їх небагато, тому що непросто створити щось однаково цікаве для дітей та батьків. Є твори, які обов'язково потрібно прочитати в юні роки, коли закладаються ціннісні орієнтири і життєві принципи. Цих книг – безліч, але «Маленький принц» займає особливе місце. Свою найвідомішу казку Антуан де Сент-Екзюпері написав в 42 роки. Зріла особистість, чоловік який кілька разів потрапляв у авіакатастрофи, що втратив всіх своїх друзів, він якось помітить: «На світі у мене не залишилося нікого, кому можна було б сказати:"А пам'ятаєш?". Досконала пустеля».
«Маленький принц» – це філософська казка, а відповідно кожен її розуміє по-своєму. З упевненістю можна сказати лише одне: вона про те, «чого очима не побачиш».
Ремарк Еріх Марія – «Три товариші»
Це дивовижна книга, яку не можна пропустити і залишити без уваги хоча б заради того, щоб зрозуміти, що існує на світі щось більш важливе і цінне, ніж гроші, кар'єра і успіх, те, що не проходить з роками і здатне творити чудеса і змінювати людей.
Це Дружба. Коли впевнений, що якщо трапилася біда – ти не один. «Там, за туманом, по блідо-сірим шляхами летіла допомога, фари розбризкували яскраве світло, свистіли шини, і дві руки стискали кермо, два ока холодним впевненим поглядом свердлили темряву: очі мого друга ...».
Це Любов. Коли здається, що один без одного нічим дихати і нема задля чого жити. «І ти повинна померти? Ти не можеш померти. Адже ти – це щастя ». Це Людські стосунки. Коли весь світ проти тебе, але знаходиш в собі сили для боротьби проти брехні, користі і безсердечності.
Щирий і дивовижний по поетичності роман про справжнє кохання, про безкорисливе товариство – врятує від самотності і навчить співчуттю.
Бронте Шарлотта – «Джейн Ейр»
Чи часто Вам доводиться вибирати між голосом розуму і піснею тремтливого серця? І чи настільки очевидний вибір в життєвих ситуаціях, які складаються щогодини? ... Молодій дівчині Джейн Ейр в однойменному творі доводиться боротися за своє щастя, керуючись виключно внутрішнім голосом совісті і почуттів, які нерідко протистоять один одному. Її життєвий шлях тернистий, а схильність долі все частіше ховається за похмурими хмарами. Однак скромність, стриманість, непохитна віра в Бога і в той же час сміливість і хоробрість допомагають героїні подолати всі мінливості долі.
Джером К. Джером «Троє в човні не рахуючи собаки», «Троє на чотирьох колесах »
Пригоди невдачливих, добродушних англійців, які подорожують Темзою, про яких Джером написав у своєму знаменитому романі "Троє в човні, не рахуючи собаки", перекладеному майже на всі мови світу і неодноразово екранізованому, стали добре відомі навіть у найвіддаленіших куточках планети.
"Троє на чотирьох колесах" - це продовження пригод трьох друзів: Джорджа, Гарріса і Джея. Події відбуваються через багато років після знаменитої епопеї на Темзі. Гарріс і Джей встигли одружитися, обзавестися потомством. Джордж же ще, молодець, що не вляпався в історію під назвою "сім'я". Вся трійця подорослішала, змужніла. Але дурі в голові залишилося занадто. І ось вони вирішують знову пуститися в подорож. Цього разу вибір припав на велосипедні прогулянки Європою.
Каверін Веніамін– «Два капітани»
Ця книга справжня подорож в життя багатьох людей, що пов'язані між собою і вірою, і любов'ю, і дружбою, і війною, і навіть ненавистю. Книга змушує переглянути свої старі ідеали, і зрозуміти, що ,можливо, сьогодення не настільки досконало, як може здаватися досконалим час минулий.
І не дивлячись на те, що в книзі багато сумних моментів, вона все ж несе собою іскру віри в людину, міцну дружбу через роки, справжнє щастя кохання, коли, не дивлячись ні на що, любов залишається до кінця життя в твоєму серці.

 

Новини та події

18/06/2021
Трійця Пресвята одвічна…
Cлайд-презентація 18/06/2021
Зі святом Святої Трійці
Виставка-інсталяція 18/06/2021
Бути поруч з героями своїх книг
Виставка-коментар 18/06/2021
Квітує чар-зілля
Народознавчі посиденьки 18/06/2021
Батьківська любов найкраща в світі
Книжкову виставку 18/06/2021
Зелена неділя літо починає
Засідання клубу «Берегиня» 18/06/2021
Зі святом Святої Трійці
Народознавча виставка

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16