04/02/2020 / Ізюмський р-н

От героев былых времен

Вечір

З метою вшанування пам’яті солдат, які відвойовували наше місто, а також ізюмчан, які з честю пройшли буремні дороги війни, 4 лютого 2020 року в Ізюмській центральній міський бібліотеці відбувся вечір «От героев былых времен».

 

 

Захід був проведений сумісно з БК «Сучасник» (організатор культурно-дозвілевої діяльності - Іваненко Наталія Станіславівна) та громадською організацією «Ізюмська рада ветеранів» (керівник - Дяченко Галина Вікторівна).
Атмосфера в залі була піднесена, але разом з тим дуже прониклива, кожен виступаючий знайшов найнеобхідніші слова в ту мить.
Виступи Людмили Григорівни Сокол та Світлани Василівни Ключко вразили своєю душевністю. Їх вірші наповнені великою любов’ю до нашого рідного краю, гордістю, скорботою за всіх полеглих в війну. Шевченко Іван Іванович (журналіст, фотокореспондент) розповів про донецького поета, почесного громадянина нашого міста, який воював під Ізюмом, Володимира Івановича Труханова, та прочитав його уривок з поеми «Под Изюмом». Перед присутніми також виступив ветеран Нога Володимир Іванович.
В залі лунали знайомі всім улюблені пісні: «Катюша», «Смуглянка», «Вечер на рейде», «Темная ночь» та інші. Заспівав воєнні пісні і наш ізюмський бард Євген Теплоухов.
Депутат міської ради В’ячеслав Маслов привітав всіх гостей вечора з знаменною датою.
В Ізюмській центральній міській бібліотеці працює виставка-інсталяція «Немеркнуче світло великого подвигу». На виставці представлені історичні документи, мемуари, спогади, кадри хроніки воєнних років. В рамках виставлені світлини героїв: капітана Орлова, Н.Бабанової - зв’язкової ізюмських партизан, маршала Я.М.Федоренко, П.В.Волоха, на стіні – уривки з воєнних листівок.
Ми вдячні працівникам Ізюмського краєзнавчого музею імені Сібільова за надані експонати, що дозволило більш повно розкрити болючу тему війни.
Колектив Ізюмської центральної міської бібліотеки вітає всіх мешканців міста Ізюм та Ізюмського району з цією славетною датою. Ми бажаємо всім здоров’я, добробуту та мирного неба.

 

У роки Другої світової війни Ізюмщина стала ареною запеклих боїв. З жовтня 1941 р. протягом 8 місяців через місто проходила лінія фронту. Зруйновано було майже все. Але, якщо матеріальний збиток можна підрахувати, то як виміряти людське горе, приниження, смерть? Але місто відродилося, а про ті страшні часи нагадують нам меморіали, братські могили, в яких полягли безіменні герої.
Кожного року 5 лютого Ізюм святкує славетну дату — день визволення від нацистських окупантів під час Другої світової війни. В цьому році ми відзначаємо 77-у річницю цієї доленосної події.

 

Новини та події

14/08/2020
Свято Спаса в українській хаті
Народознавчий екскурс 12/08/2020
Книги-ювіляри
11/08/2020
Любий читачу, часу не гай, літо прийшло – книгу читай
Книжкова скатертина 11/08/2020
Кличе вересень до знань
Виставка-палітра 11/08/2020
В гості до чарівних казок
Свято казки 11/08/2020
Коли війна прийшла в наш дім
Виставка-пам’ять 11/08/2020
Бібліотека на вулиці
Акція

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16