22/01/2020 / Великобурлуцький р-н

Право на безоплатну правову допомогу

Зустріч з юристом

22 січня 2020 року в приміщення комунального закладу «Великобурлуцька бібліотека для дітей Великобурлуцької селищної ради» відбулося спілкування начальника відділу Великобурлуцького бюро правової допомоги Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ольги Ляхової з працівниками КЗ «Великобурлуцька публічна бібліотека», КЗ «Великобурлуцька бібліотека для дітей» та КЗ «Великобурлуцький Будинок культури».

Ольга Вікторівна ознайомила присутніх з порядком та умовами отримання безоплатної правової допомоги. Зокрема, фахівець звернула увагу, що право на безоплатну первинну правову допомогу мають усі громадяни, які на законних підставах перебувають на території України і яка включає такі види правових послуг:
- надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з юридичних питань;
- складення заяв, скарг, інших документів правового характеру, крім процесуальних;
- надання консультацій, роз’яснень та підготовка проектів договорів користування земельними ділянками (оренда, суборенда, земельний сервітут, емфітевзис, суперфіцій) для сільського населення - власників земельних ділянок.
- та надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.
Також юрист роз’яснила, що безоплатна вторинна правова допомога полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя, право на яку мають малозабезпечені та соціально незахищені верстви населення. Серед них особи, які мають дохід, що не перевищує двох прожиткових мінімумів (з 1 грудня 2019 року прожитковий мінімум для працездатних осіб – 2102 грн. на місяць, для осіб, які втратили працездатність – 1638 грн.), учасники бойових дій, внутрішньо переміщені особи, постраждалі від домашнього насильства, діти та інші соціально вразливі верстви населення. З 1 січня цього року таке право отримали викривачі корупції.
Безоплатна вторинна правова допомога включає такі види правових послуг:
- захист;
- здійснення представництва інтересів осіб у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;
- складення документів процесуального характеру.
В ході зустрічі присутні дізналися про порядок звернення до суду з цивільним позовом. Працівників установ також зацікавило питання про заходи з примусового виконання рішень суду щодо стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей, в тому числі про кримінальну та адміністративну відповідальність за ухилення від сплати аліментів.
По закінченню надавалися роз’яснення та консультації, розповсюджено інформаційні буклети на правову тематику.
Фахівець нагадала, що за отриманням безоплатної правової допомоги необхідно звертатися безпосередньо до Великобурлуцького бюро правової допомоги, яке знаходиться за адресою: смт Великий Бурлук, вул. Транспортна, 5-б (приміщення Пенсійного фонду, 1-й поверх, 6 каб.), контактний телефон: 5-41-81.
Єдиний контакт-номер системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів в Україні).

 

Новини та події

14/08/2020
Свято Спаса в українській хаті
Народознавчий екскурс 12/08/2020
Книги-ювіляри
11/08/2020
Любий читачу, часу не гай, літо прийшло – книгу читай
Книжкова скатертина 11/08/2020
Кличе вересень до знань
Виставка-палітра 11/08/2020
В гості до чарівних казок
Свято казки 11/08/2020
Коли війна прийшла в наш дім
Виставка-пам’ять 11/08/2020
Бібліотека на вулиці
Акція

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16