26/12/2019 / Сахновщинський р-н

Новий рік вітає всіх

Виставка-привітання

Наближення Нового року – це не просто переддень нових 12 місяців. Усе набагато складніше: це – ворота, які ведуть в нове, ні з чим незрівняне життя, сповнене тих самих чудес, в які ми вже й не віримо. Але ж у Новий рік можливо все, чи не так? Недарма народна мудрість каже: як зустрінеш його, так і проведеш. Новий Рік - одне із найзагадковіших свят, і не тільки тому, що його очікування й святкування пов'язане зі світом добрих казок і магії, але ще й тому, що в культурній загальнолюдській традиції - це, мабуть, єдина знаменна подія, що впродовж століть і щорічно відзначається людьми у всіх країнах і на всіх континентах. Найдавніша традиція зустрічі Нового року, як правило, пов'язана з розповсюдженим повір'ям: "як Новий рік зустрінеш, так його й проведеш".
В читальному залі Сахновщинської ЦБ, до новорічних свят, експонується виставка-привітання «Новий рік вітає всіх».

Відвідувачі та гості бібліотеки можуть ознайомитися з інформацією про те, як і коли в різних країнах святкували колись і святкують зараз Новий рік. Про це можна дізнатися, прочитавши книгу "Свята різних народів". Це один із томів популярної енциклопедії "Я пізнаю світ", він буде цікавим як для дітей, так і для дорослих.
Традиційна новорічна обрядовість українців - це ціла низка зимових свят. Новорічні свята вважалися чарівним часом, коли пробуджувалася й ставала небезпечною всіляка нечиста сила. Побутувало уявлення про те, що у новорічну ніч відкривається небо і в Бога можна попросити що завгодно. Про те, як святкували Новий рік наші пращури, можна прочитати в таких книгах: Олекса Воропай "Звичаї нашого народу", "Традиції і свята українського народу", "Українці: Свята. Традиції. Звичаї", "Українська минувшина: Ілюстрований етнографічний довідник" та інших.
Для любителів власноруч творити новорічні прикраси та сувеніри - добірка журналів з креативними ідеями.
В фойє бібліотеки гостинно зустрічає своїх користувачів Книгосніговик.
Якщо ви знайдете час і відвідаєте наші виставки, то дізнаєтесь багато цікавого про різдвяні традиції і звичаї українського народу, а також рецепти приготування різноманітних різдвяних страв.
Виставка працюватиме з 26 грудня 2019 року по 21 січня 2020 року. Запрошуємо до перегляду!

 

Новини та події

05/08/2020
Творчість як спосіб життя
Книжкова виставка 04/08/2020
Майстер короткої прози
Відкритий перегляд літератури 02/08/2020
Великий гетьман України
Тематична полиця 29/07/2020
Торгівля людьми – це тяжкий злочин
Книжкова виставка 28/07/2020
Святитель Русі-України
Виставка-портрет 28/07/2020
Духовність – храм душі людської
Книжкова виставка 28/07/2020
Історичне значення Київської Русі
Книжкова виставка

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16