18/10/2019 / Нововодолазький р-н

Бібліотека, як краєзнавчий інформаційний центр

Семінар-практикум

Бібліотекам для того, щоб вижити сьогодні, потрібно відповідати вимогам часу і потребам громади. Бути корисними і цікавими населенню свого села, селища, стати більш відкритими і дружніми, запропонувати населенню нові послуги, подати нові ідеї.
Головним завданням Нововодолазької центральної районної бібліотеки, як методичного центру бібліотек району, є донесення до колег нової інформації, кращого досвіду, дієвих форм і методів роботи з користувачами.
Саме з цією метою спеціалістами Нововодолазької центральної районної бібліотеки 18 жовтня 2019 року було проведено семінар-практикум «Бібліотека, як краєзнавчий інформаційний центр», який детально ознайомив завідуючих бібліотек-філій з інформаційно-краєзнавчою роботою в контексті діяльності сучасних бібліотек.

 

 

З основними аспектами краєзнавчої діяльності публічних бібліотек присутніх ознайомила директор Нововодолазької ЦБС Цимбал Ольга Іванівна, вона звернула увагу колег на важливість поповнення фондів краєзнавчими джерелами та їх популяризацію. Краєзнавча робота займає вагоме місце в роботі бібліотеки – це діяльність із зібрання документів краєзнавчого змісту, розкриття даних матеріалів, ведення краєзнавчої картотеки, організація зустрічей із місцевими письменниками, видатними людьми краю, краєзнавчі заходи, організація виставок творчих робіт народних умільців та майстрів, краєзнавчо-пошукова робота.
Учасники семінару отримали практичні поради щодо форм, методів, напрямків краєзнавчої діяльності, ознайомилися з досвідом роботи своїх колег. Також Ольга Іванівна підвела підсумки роботи бібліотек району за 9 місяців, провела інструктаж з охорони праці, звернула увагу на наближення звітного періоду та надала консультації та методичні поради щодо участі у обласних конкурсах та форумах.
26 вересня 2019 р. бібліотекар юнацького абонементу ЦРБ Хлипенко В.Д. була присутня на обласному семінарі Харківської обласної бібліотеки для юнацтва "Профістарт. Пошук нових форм та ідей у профорієнтаційній роботі бібліотек", який було проведено для бібліотекарів міста Харкова та області, що працюють з юнацтвом. Свій виступ на семінарі-практикумі Валентина Дмитрівна присвятила проблемам проведення профорієнтаційної роботи з молоддю відповідно до потреб особистості, які найбільше стосуються молодого покоління. На сьогоднішній день випускники загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних училищ, вищих навчальних закладів страждають від невизначеності своєї подальшої кар'єри. Більшість з них потребує спеціального профорієнтаційного консультування для визначення професійних інтересів, подальшого професійного становлення та реалізації потенційних можливостей.
До уваги колег голова РК профспілки працівників культури, бібліотекар ЦРБ Чандер С.Ю. довів інформацію, яку отримав на семінарі-нараді, що відбулася 25 вересня 2019 р. в обкомі профспілки працівників культури: про завдання райкомів профспілки та первинних профспілкових організацій по вирішенню актуальних питань галузі культури; щодо оплати праці працівників галузі культури у 2020 р; роз’яснення щодо проведення атестації працівників культури та інше.
З консультацією стосовно переведення бібліотечних фондів на УДК та списування застарілих книжкових фондів виступила редактор ЦРБ Лиман Ніна Андріївна, яка поділилася досвідом центральної районної бібліотеки. Окрему увагу Ніна Андріївна приділила роботі з інвентарними та сумарними книгами, а також оформленню актів на списання.
Яскравим завершенням семінару став виступ бібліотекаря ЦРБ Шевченко К.В. з показом презентації «Соціальні мережі як засіб рекламування бібліотечно-інформаційних продуктів та послуг». У сучасному комунікативному просторі важливими напрямом для розкриття потенціалу бібліотек є рекламування своїх продуктів та послуг засобами соціальних мереж, які виокремлюються такими характеристиками, як: періодичність, інформативність, фінансова доступність, глобальність, демократичність і наявність зворотного зв’язку. Сторінки бібліотек у соціальних мережах дають можливість удосконалити форми інформаційно-бібліотечного обслуговування користувачів, підвищити його ефективність, забезпечити надання оперативного доступу до нових надходжень, інформувати стосовно виставок, конференцій та інших бібліотечних подій.
Підсумовуючи роботу семінару, бібліотечні працівники висловлювали своє бачення подальшого розвитку краєзнавчої роботи в бібліотеках, впровадження інноваційних форм роботи, послуг, що відповідають сучасними реаліям життя, адже своєчасна і вичерпна краєзнавча інформація живить не лише мозок, але й душу.

 

Новини та події

04/08/2020
Майстер короткої прози
Відкритий перегляд літератури 02/08/2020
Великий гетьман України
Тематична полиця 29/07/2020
Торгівля людьми – це тяжкий злочин
Книжкова виставка 28/07/2020
Святитель Русі-України
Виставка-портрет 28/07/2020
Духовність – храм душі людської
Книжкова виставка 28/07/2020
Історичне значення Київської Русі
Книжкова виставка 28/07/2020
Світова спадщина ЮНЕСКО в Україні: духовні місця
Виставка-панорама

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16