10/10/2019 / Нововодолазький р-н

Ми – козацького роду нащадки

Історико-патріотичний урок

До Дня українського козацтва та Дня захисника України працівники Нововодолазької центральної районної бібліотеки 10 жовтня 2019 року провели історико-патріотичний урок «Ми – козацького роду нащадки». До свята також була підготовлена однойменна виставка-інсталяція, на якій була представлена документальна та художня література про історію України, про козацьку епоху, яка надзвичайно багата подіями і героями.

 

 

Українське козацтво – феноменальне явище світової історії, яке не має аналогів у інших народів. У минулому Україну називали «козацька земля», «козацька нація». Останні пів-тисячоліття багато вчених, державних і політичних діячів інших країн сприймали козацтво як дивовижний винахід українського національного генія. Упродовж століть козаки були наймогутнішою військово-оборонною і духовною силою.
Під час заходу пролунали козацькі пісні та думи, були продемонстровані документальні та художні відеокадри з історії козацтва, а ведучі заходу перегорнули славні сторінки козацької епохи. На захід завітала вчитель історії, краєзнавець, літописець рідного краю Кобзєва Тетяна Василівна, яка розповіла цікаві факти з історії заснування нашого селища, про перших поселенців на нашій землі, розповіла чиї ми є нащадки.
Українське козацтво не зникло. І сьогодні існує безліч козацьких організацій, таборів, загонів. Є козацька організація і у нас в районі - це Нововодолазьке районне козацьке товариство ім. Г. Донця-Захаржевського.
Знати своє коріння, історію та традиції надзвичайно важливо прийдешнім поколінням, тому що саме молоді будувати майбутнє України. Чисельні представники нинішнього козацького руху стоять на захисті нашої землі. Дійсно, оживає дух козацький! Нехай він допомагає нашим воякам у боротьбі за мир в Україні. Нехай Покрова Пресвятої Богородиці захищає їх від ворожої навали.

 

Новини та події

11/12/2019
Твої права – твій захист
До дня прав людини 11/12/2019
Заради нашого життя вони сягнули у безсмерття
Книжкова виставка 10/12/2019
16 днів проти насильства
Книжкова виставка 10/12/2019
Права і обов’язки юного громадянина
Година інформації 10/12/2019
Свої права ти добре знай, та й право інших поважай
Година-репортаж 08/12/2019
Детектив вiдкриває завiсу
Лiтературне кафе 06/12/2019
З Днем Збройних Сил України!
Флешмоб

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2019   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16