10/10/2019 / Нововодолазький р-н

Ми – козацького роду нащадки

Історико-патріотичний урок

До Дня українського козацтва та Дня захисника України працівники Нововодолазької центральної районної бібліотеки 10 жовтня 2019 року провели історико-патріотичний урок «Ми – козацького роду нащадки». До свята також була підготовлена однойменна виставка-інсталяція, на якій була представлена документальна та художня література про історію України, про козацьку епоху, яка надзвичайно багата подіями і героями.

 

 

Українське козацтво – феноменальне явище світової історії, яке не має аналогів у інших народів. У минулому Україну називали «козацька земля», «козацька нація». Останні пів-тисячоліття багато вчених, державних і політичних діячів інших країн сприймали козацтво як дивовижний винахід українського національного генія. Упродовж століть козаки були наймогутнішою військово-оборонною і духовною силою.
Під час заходу пролунали козацькі пісні та думи, були продемонстровані документальні та художні відеокадри з історії козацтва, а ведучі заходу перегорнули славні сторінки козацької епохи. На захід завітала вчитель історії, краєзнавець, літописець рідного краю Кобзєва Тетяна Василівна, яка розповіла цікаві факти з історії заснування нашого селища, про перших поселенців на нашій землі, розповіла чиї ми є нащадки.
Українське козацтво не зникло. І сьогодні існує безліч козацьких організацій, таборів, загонів. Є козацька організація і у нас в районі - це Нововодолазьке районне козацьке товариство ім. Г. Донця-Захаржевського.
Знати своє коріння, історію та традиції надзвичайно важливо прийдешнім поколінням, тому що саме молоді будувати майбутнє України. Чисельні представники нинішнього козацького руху стоять на захисті нашої землі. Дійсно, оживає дух козацький! Нехай він допомагає нашим воякам у боротьбі за мир в Україні. Нехай Покрова Пресвятої Богородиці захищає їх від ворожої навали.

 

Новини та події

02/08/2020
Великий гетьман України
Тематична полиця 29/07/2020
Торгівля людьми – це тяжкий злочин
Книжкова виставка 28/07/2020
Святитель Русі-України
Виставка-портрет 28/07/2020
Духовність – храм душі людської
Книжкова виставка 28/07/2020
Історичне значення Київської Русі
Книжкова виставка 28/07/2020
Світова спадщина ЮНЕСКО в Україні: духовні місця
Виставка-панорама 28/07/2020
Великий дар – Хрещення
Книжкова виставка

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16