17/09/2019 / Кегичівський р-н

Минуле стукає в серця

Ряд заходів

17 вересня 2019 року минає 76-та річниця від того пам’ятного дня, коли було звільнено Кегичівський район від нацистів. З цієї нагоди заклади культури Кегичівщини долучилися до відзначення знаменної дати.

 

 

Так, бібліотекарями Кегичівської районної дитячої бібліотеки було проведено урок краєзнавства «Маленькі герої Великої війни» та продемонстровано розгорнуту книжкову виставку про дітей-героїв Другої Світової війни. Бібліотекар книгозбірні Валентина Насєдкіна ознайомила користувачів Кегичівської РДБ з великим подвигом їх ровесників – дітей війни та розповіла про книги, які є в книжковому фонді бібліотеки, що були продемонстровані на виставці.
Користувачі Слобожанської міської бібліотеки поринули в історичний екскурс «Минуле стукає в серця», присвячений 76-й річниці вигнання нацистів з Кегичівщини. Мета заходу – усвідомлення учнями, яку мужність і героїзм виявили люди в роки Другої Світової війни. А також виховання в молодого покоління поваги до історії нашого народу, і по мірі потреби проявлення турботи про ще живих учасників бойових дій.
У Краєзнавчому музеї смт. Слобожанське була проведена інтерактивна екскурсія «Спогади ведуть в далекий 43-ій». В ній взяли участь учні 8-х класів Слобожанської ЗОШ. Присутні прослухали спогади очевидців тих часів: тих, хто воював на фронті, чи в партизанському загоні, проживав на окупованій території, чи був евакуйований на схід. Тяжкі спогади… Героїчні сторінки історії нашого народу… Діти розповіли про події тих часів, які чули від своїх родичів
У Бесарабівській сільській бібліотеці-філії пройшла година шани «Все пам’ятає батьківська земля». Завідуюча книгозбірні Валентина Лещишина розповіла всім присутнім цікаву інформацію про роки Другої Світової війни та продемонструвала коротке відео на дану тему.
У Софіївській сільській бібліотеці-філії було оформлено виставку-пам’ять «З тобою роде мій орлиний іду дорогами війни». Бібліотекар Тамара Бондаренко провела для учнів 1-4 класів краєзнавчу годину «Минуле стукає в наші серця». Також на екрані було продемонстровано слайди про події Другої Світової війни. Після чого всі разом поклали квіти до пам’ятника загиблим воїнам.
До дня вигнання нацистів з Кегичівщини завідуюча Красненською сільською бібліотекою-філією Зоя Балабуха організувала цикл заходів: з користувачами бібліотеки - учнями 8 класу ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено історичну годину «А бої колишні і тривоги вічно житимуть в нашім серці». Цей захід було направлено на розвиток патріотичних почуттів, виховання пошани до історичної пам’яті, повагу до подвигу старших поколінь. Діти декламували вірші, співали пісні на воєнну тематику, робили повідомлення про Героїв Другої світової війни наших земляків, переглянули відеофільми про ті страшні події. Також було оформлено книжкову виставку «Днів тих слава не померкне», проведено бібліографічний огляд літератури «Дорога до безсмертя», конкурс малюнків «Майбутнє без війни». І хоч далеко відійшли воєнні роки, але вдячні нащадки пам’ятають про тих, хто відстояв для них мирне небо, щасливі дні і радісне дитинство.
У Рояківській сільській бібліотеці-філії пройшла година мужності «Герої війни – наші земляки». Запрошені на захід діти з захопленням слухали розповідь завідуючої Рояківською сільською бібліотекою-філією Наталії Біліченко про мужність і героїзм земляків, які під час війни допомагали солдатам вистояти в запеклих боях. Також було оформлено виставку «Не згасне пам’ять тих років». Представлена на ній література висвітлює воєнні дії на території рідної землі.
У селі Власівка відбувся мітинг «Народ пам’ятає, народ славить». Завідуча Власівським сільським клубом Ірина Лугова та завідуюча Власівською сільською бібліотекою-філією Валентина Мосейчук разом з громадськістю вшанували пам’ять полеглих воїнів в часи Другої Світової війни та поклали вінок до Братської могили.
Завідуюча Олександрівською сільською бібліотекою-філією Людмила Піскун разом із Слобожанською селищною радою провели мітинг «У пам’яті герої земляки». До всіх присутніх зі словами привітання звернувся голова ветеранів смт. Слобожанське Анатолій Чижик та голова ТОВ-АГРО Слобожанське Валентин Ванжула. Бібліотекар надала запрошеним інформацію про події Другої Світової війни, що відбувалися на Слобожанській землі, а також розповіла про увінчення пам’яті подвигу воїнів-визволителів, що віддали життя за землю нашого краю. Мітинг пройшов під супровід віршів та пісень у виконанні дітей та вокального ансамблю «Надвечір’я».
«І воля, воля з полум’я боїв…», такими словами розпочала годину пам’яті завідуюча Парасковіївської сільської бібліотеки Олена Чимшит, з нагоди 76-ї річниці вигнання нацистів з Кегичівщини. Після цього учасники заходу вшанували пам’ять героїв, які віддали своє життя за Перемогу, покладанням квітів до Братської могили.
Війна – це біль, сльози, зламані людські долі. І ми повинні зберегти вдячну пам’ять про людей, які перемогли нацизм. Ми схиляємо голови перед їх безсмертним подвигом. Виростають нові покоління, все менше залишається тих, хто пам’ятає злочини фашистів зі свого трагічного досвіду. Але в пам’яті народній не згасне подвиг тих, хто боровся і поліг за визволення Кегичівщини.


 

Новини та події

05/08/2020
Творчість як спосіб життя
Книжкова виставка 04/08/2020
Майстер короткої прози
Відкритий перегляд літератури 02/08/2020
Великий гетьман України
Тематична полиця 29/07/2020
Торгівля людьми – це тяжкий злочин
Книжкова виставка 28/07/2020
Святитель Русі-України
Виставка-портрет 28/07/2020
Духовність – храм душі людської
Книжкова виставка 28/07/2020
Історичне значення Київської Русі
Книжкова виставка

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16