14/09/2019 / Лозівський р-н

Вулиці мого села розповідають

Kраєзнавчий огляд-конкурс

7 та 14 вересня 2019 року в бібліотеках Лозівської ЦБС проходив районний краєзнавчий огляд-конкурс «Вулиці мого села розповідають».
Заходи, що пройшли в бібліотеках, зібрали старожилів села, молодь, дітей. Молоде покоління дізналося багато нового і цікавого про історію виникнення назв рідних вулиць, про своїх односельців, які залишили значний слід в історії їх рідного села.

 

 

Центральна районна бібліотека провела пішохідну екскурсію вулицями селища Краснопавлівка. Почався екскурс з вулиці Шкільної, де читачі дізналися про історію будівництва школи та мікрорайону, звернули на вулицю Єдності, яка вразила кількістю фактів з минулого, розповіддю про знаменитого земляка В.А.Садовничого, зустрічами з цікавими людьми. Від залізничного вокзалу екскурсію продовжила директор Краснопавлівського краєзнавчого музею Водолаженко Л.І., яка розповіла про історію виникнення селища, провела читачів історичним центром, а біля братської могили розповіла про захисників селища під час Другої світової війни. Присутні вшанували подвиг загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до обеліску.
Петропільська бібліотека зробила фотоколаж «Вулицями рідного села», на якому представлені унікальні фото будівель, що стояли тут раніше та людей, якими пишаються жителі Петропілля. Це Галіченко І.П., нагороджений «Орденом трудової слави», Бойко І.М., який має медаль «За відвагу» і прості жінки Білик Надія та Кошко Марія, які в роки війни переховували у себе і лікували радянського танкіста, на той час це був справжній подвиг. Згадали також і загиблого воїна-афганця С.Литвиновського, іменем якого названа вулиця села. Бібліотекар презентувала не тільки книги з краєзнавства, а й альбом про історію села 1967 року.
Почесним гостем краєзнавчого альманаху «Мій рідний край - життя мого перлина», який пройшов у Орільській міській бібліотеці №1, був Паращенко В.Г. Він розповів про свою сім’ю – видатну династію освітян, яку очолює Паращенко В.В. Зовсім недавно вона відсвяткувала своє 100-річчя. Продемонстрував факел Московської Олімпіади-80, який він ніс, бандуру зроблену у 1917 році його батьком. Бібліотекар розповіла про героїв Радянського Союзу Бережного М.І. та Святошенко Л.С., іменами яких названі вулиці селища.
Жвава дискусія розгорілася між старожилами селища щодо назв вулиць Орільки, їх забудови та видатних жителів на заході, який проходив у Орільській бібліотеці №2.
Дуже цікаво було маленьким читачам Української бібліотеки дізнатись про своїх дідусів та батьків, які розбудовували вулиці села. Про жителя села Українське В.Хроля, працівника міліції, який загинув виконуючи свій службовий обов’язок. Його іменем названа вулиця в селі Яблучне.
Зворушливою і пізнавальною була краєзнавча оповідь «Місця, де родились, святі…» бібліотекаря Плисівської бібліотеки-філії. Історія села, розповіді про його вулиці, людей, які залишили помітний слід в пам’яті жителів супроводжувалися пронизливими віршами Т.Шевченка, О.Чубач, лозівської поетеси О.Тарасової.
Нову форму масового заходу представила Надеждівська бібліотека-філія - квест-подорож-фоточелендж «Стежинами села я поспішаю». Розпочався захід з інформаційного дайджесту книг та фотоматеріалів про історію села. А потім учасники заходу взяли участь у патріотичній інтерактивній фотогрі - квесті «Мандрівка вулицями рідного села». У п’яти секторах, прикрашених паперовими пташками, виробами майстринь, осінніми ікебанами діти відповідали на фото запитання про вулиці свого села, розповідали про те, чому ці вулиці так називаються. А побували вони на «Вулиці Миру», «Вулиці Перемоги», «Вулиці Гагаріна», «Вулиці Молодіжній», «Вулиці Механізаторській.» За вірні відповіді на кожне фото - запитання школярі одержували квіточки з написами: «українське», «дороге», «неповторне», «журавлине» і т.д., з яких потім склали карту-мрію «Моє класне село».
Огляд-конкурс закінчився. Його переможці будуть оголошені на святі до Всеукраїнського Дня бібліотек. А матеріали, зібрані бібліотекарями, стануть вагомим доповненням до фонду краєзнавчих куточків бібліотек нашого району.

 

Новини та події

30/07/2021
Нарада працівників Зачепилівської публічної бібліотеки
29/07/2021
Ні – торгівлі людьми!
Книжкова виставка 28/07/2021
День Хрещення Київської Русі - України
28/07/2021
Духовність - храм душі людської
Виставка 28/07/2021
Святий Володимир - України Хреститель
Історичний калейдоскоп 28/07/2021
Православна Моя Україна
Виставка-екскурс 27/07/2021
І засяяла над Київськими горами Божа благодать
Виставка-панорама

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16