10/09/2019 / Дергачівський р-н

Відважні, горді постаті жіночі…

Презентація

Чимало жінок, які прославляли нашу рідну землю, увійшли в її історію як будівничі, творці, взірці жіночності, історичні постаті. Це поетеси Леся Українка та Ліна Костенко, художниця Катерина Білокур, співачки Раїса Кіріченко та Ніна Матвієнко, актори Соломія Крушельницька та Наталія Ужвій.
А на зустрічі в Дергачівському територіальному центрі, яку підготували працівники Дергачівської центральної бібліотеки Ільченко Ю.О., Сурженко Т.П. та Растрюха-Островерх Л.В. мова йшла про видатних жінок-харків’янок. Для відвідувачів територіального центру підготовлено презентацію «Жіноча доля, хто її розкаже».

Клавдія Шульженко – королева ліричної пісні. Співачку називали радянською Едіт Піаф, її платівки розходилися 170 мільйонами примірниками.
Український терапевт, доктор медичних наук, академік Академії медичних наук багатьох країн світу, заслужений діяч науки України – все це про одну людину – Любов Трохимівну Малую.
Єдина жінка в СРСР, яка носила звання Героя Радянського Союзу і Героя Соціалістичної праці Валентина Гризодубова – військовий льотчик. В 1937 році встановила 5 світових рекордів висоти, швидкості і дальності польотів.
«Її твори були талановиті тому, що вона писала не тільки рукою, але душею і серцем, в якому тріпотіли найвищі почуття». Так казали про талановиту художницю Зінаїду Серебрякову.
Каринська Варвара Андріївна - видатна художниця одягу, володарка нагороди американської кіноакадемії "Оскар"». Розробила ряд оригінальних типів балетних костюмів, в тому числі пачку «powderpuff» (пушок для пудри; або «пачка Баланчина-Каринської»), яка в 1950-ті набула широкого поширення в світовій балетній практиці.
Співпрацювала з американськими і європейськими будинками високої моди. Розробила кілька революційних нововведень в крої жіночого одягу, зокрема, винайшла фасон ліфа з широким вирізом, який відкриває плечі, який використовувала Коко Шанель для свого першого «маленького чорного плаття».
Першою жінкою, яка наважилась без партнера зайти до хижаків у клітку, стала харків'янка Ірина Бугримова. І велетенські кішки їй підкорилися. Її життя - цирк, аплодисменти та ризик. У першої в світі жінки-дресирувальниці Ірини Бугримової можна навчитися не лише силі та незламності характеру, а й любові. Ця тендітна жінка ласкою змогла підкорити царів звірів.
Є і інші відомі жінки-харків’янки, що зробили значний внесок у розвиток культури, освіти, медицини, мистецтва, науки тощо. Кожна з них має свою історію, а про відомих і великих жінок часто пам’ятають протягом століть.
Запрошуємо до Дергачівської центральної бібліотеки повніше ознайомитись з біографіями знаменитих землячок.

 

Новини та події

21/01/2020
І дорослий знає, і дитина - Україна в нас єдина
До Дня Соборності України 21/01/2020
Моя велика, неділима, навік єдина Україна
Книжкова виставка 21/01/2020
Великий день єднання
Історичний хронометр 21/01/2020
Ланцюг єднання скріпив Соборність
До Дня Соборності України 20/01/2020
Дозвольте заколядувати!
Духовно-народознавче свято 20/01/2020
Соборна і єдина – ти Україно
Урок історичної пам’яті 20/01/2020
Країна дитинства Всеволода Нестайка
Гра-подорож

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16