22/08/2019 / Сахновщинський р-н

Захист прав та свобод громадян України

Круглий стіл

Становлення демократичної держави та громадянського суспільства в Україні, бажання громадян активніше контролювати владу призводить до звернень громадян за обстоюванням законних інтересів – як приватних, так і суспільних. Тому, постає завдання відпрацювати єдину позицію щодо питань, захисту законних інтересів громадян, за якими критеріями визначати різні групи інтересів (приватний, суспільний).
Про це говорили під час круглого столу «Захист прав та свобод громадян України», який відбувся 22.08.2019 року з нагоди відзначення Дня незалежності України на базі Сахновщинської центральної бібліотеки. Проведення заходу ініційовано відділом «Сахновщинське БПД».

В обговоренні взяли участь державний нотаріус Сахновщинської державної нотаріальної контори Серьогіна О.М., головний спеціаліст Сахновщинського РВ ДРАЦС ГТУЮ Нестеренко О.П., представники центральної бібліотечної системи, відвідувачі бібліотеки.
Вітаючи учасників круглого столу, начальник відділу «Сахновщинське БПД» Клімова Людмила звернула увагу, що в Законі України визначено право громадян на безоплатну правову допомогу - гарантована Конституцією України можливість громадянина України, який потребує додаткового захисту, отримати в повному обсязі безоплатну первинну правову допомогу, а також можливість певної категорії осіб отримати безоплатну вторинну правову допомогу
Людмила наголосила на тому, що органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи приватного права, спеціалізовані установи повинні уникати обмеження доступу громадян до безоплатної первинної допомоги, адже влада в Україні належить народові.
Привітала учасників круглого столу із прийдешнім Днем Незалежності України державний нотаріус Серьогіна Ольга Миколаївна та зазначила, що людина, її права та свободи посідають основне за важливістю місце порівняно з іншими правовими явищами.
Вона нагадала про основні кроки, які було зроблено для покращення реалізації прав і свобод людини і громадянина, зокрема – це конституційна скарга. Доповідач підкреслила, що інститут конституційної скарги є кроком вперед на шляху удосконалення системи захисту прав людини, завдяки цьому інституту Україна значно наблизилася до європейських стандартів. Відтепер, кожен громадян може звернутися до Конституційного Суду України та отримати захист своїх прав і свобод, які гарантовані Конституцією.
Головний спеціаліст Сахновщинського РВ ДРАЦС ГТУЮ Нестеренко О.П. ознайомила присутніх з загальнонаціональним правопросвітницьким проектом "Я МАЮ ПРАВО!" та звернула увагу присутніх, що право громадян на звернення до органів державної влади - це один із засобів захисту порушених прав громадян.
В цілому потрібно підкреслити, що з метою забезпечення дотримання в державі прав і свобод людини і громадянина, потрібно, щоб на всіх рівнях влади та кожним громадянином було високо усвідомлена важливість дотримання прав і свобод людини.
Беззаперечно, надзвичайно важливо, щоб нові проекти нормативно-правових актів, які вносяться до парламенту, а також зміни, які пропонуються внести до чинного законодавства, в жодному разі не звужували зміст та обсяг існуючих прав і свобод.
Головна функція органів державної влади та правозахисників у напрямі забезпечення прав та свобод людини – це забезпечення верховенства права й справедливого судочинства. В цьому процесі надзвичайну роль грає забезпечення прямої дії Конституції України – як головного документа держави.
Саме права людини мають стати (і тільки вони можуть бути) міцним фундаментом новітньої України – її справжньою, не видуманою національною ідеєю, – що об'єднає усіх громадян в український народ і соціум, в якому комфортно жити кожній людині, а громадяни пишатимуться своєю державою.
Доповіді мали актуальний аспект, адже велика кількість наших громадян до цього часу не забезпечена мінімальними правами. Кожна людина має право на життя, особисту недоторканність, рівність перед законом, право на працю та справедливу винагороду за неї, яка забезпечувала б гідні людині та її сім’ї умови існування, захист від безробіття, задовільний життєвий рівень, невтручання в особисте та сімейне життя, недоторканність житла, свободу думки, совісті і релігії, справедливий і неупереджений суд.

 

Новини та події

29/07/2020
Торгівля людьми – це тяжкий злочин
Книжкова виставка 28/07/2020
Святитель Русі-України
Виставка-портрет 28/07/2020
Духовність – храм душі людської
Книжкова виставка 28/07/2020
Історичне значення Київської Русі
Книжкова виставка 28/07/2020
Світова спадщина ЮНЕСКО в Україні: духовні місця
Виставка-панорама 28/07/2020
Великий дар – Хрещення
Книжкова виставка 28/07/2020
Що ви знаєте про каву
Книжкова виставка

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16