22/08/2019 / Великобурлуцький р-н

Виставковий вернісаж у Великобурлуцькій публічній бібліотеці

Сьогодні бібліотека є не тільки закладом, який реалізує право громадян на доступ до інформації, але й центром спілкування читачів. Спілкуватися можна не тільки в діалозі, а й опосередковано через виставку. Нині в Україні виставкам приділяється значна увага, оскільки вони є одним з ефективних інструментів вирішення питань. Виставкова робота крім розкриття книжкових фондів покликана забезпечити усвідомлення мотивів до інформації, а також стимулювати здатність до інформаційного спілкування.
Книжкова виставка – це своєрідна візитна картка кожної бібліотеки, за якою оцінюють і якість фонду, і стиль її роботи. Комунальний заклад «Великобурлуцька публічна бібліотека» також у своїй роботі використовує таку форму проведення масового заходу для своїх користувачів. У серпні працівниками бібліотеки представлено ряд книжкових виставок приурочених до державних, офіційних, церковних свят та ювілейних дат.

 

 

Розпочинає цикл заходів книжково-ілюстративна виставка «Подорож до Піднебесної», яка присвячена року Китаю в Україні. Китай – одна з найцікавіших і найзагадковіших країн на планеті. Вона притягує не тільки своїми численними культурними традиціями, але й безліччю таємниць і загадок. Це скарбниця історичних пам’яток, що належать одній із найстаріших цивілізацій світу: Заборонене місто, Велика китайська стіна, Теракотова армія. Усі ці всесвітньо відомі пам’ятки – гордість Китаю. Під час зустрічі прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з віце-прем’єром Державної Ради Китаю Ма Каєм голова уряду повідомив, що 2019 рік буде оголошено роком Китаю в Україні.
У розділах виставки «Територія і мова», «Історія і релігія» та «Культура і звичаї» представлено довідкову, періодичну та художню літературу про цю далеку та загадкову країну.
Також читачі нашої бібліотеки мають нагоду ознайомитись з літературою, яка розповідає про те, що в серпні ми відзначаємо три християнських народних свята – три Спаса. Слово «спас» - скорочена назва, створена народом від слова «рятівник», яким церква вважала саме Ісуса Христа:
14 серпня – медовий Спас, або Маковея (в церковному календарі – це день семи мучеників Маковеїв).19 серпня – свято Преображення Господнє, або Яблучний Спас. У цей день Христос явився своїм учням у світлі божественної слави, демонструючи єдність Святої Трійці. 29 серпня – третій Спас (як в народі кажуть Горіховий), встановлений церквою на честь перенесення з Едеси до Константинополя Нерукотворного образу Господа Ісуса Христа.
Детальніше про всі ці свята розповість виставка – свято «Медовий Спас іде по Україні, і п’янко медом пахне рідний край». Представлені на виставці видання допоможуть читачам і гостям бібліотеки дізнатися про історію, особливості цього свята, народні звичаї та традиції пов’язані з ним. Родзинкою на виставці поруч з цікавими виданнями були гостинці літа: горіхи, червонобокі яблука, соковиті груші, сливи з домашнього саду, і, звичайно ж, мед! Всіх зацікавлених запрошуємо відвідати нашу виставку!
Наступна – виставка-знайомство. В самій формі цієї виставки закладено основну мету даного заходу, а саме познайомити відвідувачів бібліотеки з будь-якою цікавою людиною (місцевий діяч, відома людина і т.д.). А з назви стає зрозуміло, що ця людина є нашим сучасником, бо виставка так і називається «Наш сучасник». Тож, знайомтеся:
Сергій Вікторович Жадан (народився 23 серпня 1974 року у місті Старобільськ Луганської області) — український письменник, перекладач та громадський діяч. Автор романів «Депеш Мод», «Ворошиловград», поетичних збірок «Цитатник», «Ефіопія» та інших. Він збирає повні зали на літературні читання, за мотивами його книжок знімають фільми та ставлять вистави, його музичні проекти "Жадан і Собаки" та "Лінія Маннергейма" дають концерти по всій Україні. Літературні твори Сергія Жадана одержали численні національні та міжнародні нагороди, були перекладені тринадцятьма мовами, зробивши автора одним з найвідоміших сучасних українських письменників. Жадан є також активним організатором літературного життя України (з 2000 року — віце-президент Асоціації українських письменників), учасником мультимедійних мистецьких проектів, а також акцій громадянської непокори. Він – один з найуспішніших культурних діячів сучасної України. Прозаїк і поет є одним із лідерів громадської думки, часто його називають моральним авторитетом, хоч сам Жадан досить скептично ставиться до таких формулювань. Він активний не лише у культурній і громадській діяльності, але й також в політичному житті країни.
Саме до 45-ти річного ювілею цієї талановитої людини бібліотека розгорнула виставку, на якій всі бажаючі можуть ознайомитися з творами Сергія Жадана, адже це зразок нової, справді сучасної, літератури, що варта уваги.
То ж запрошуємо всіх бажаючих до перегляду.

 

Новини та події

29/07/2020
Торгівля людьми – це тяжкий злочин
Книжкова виставка 28/07/2020
Святитель Русі-України
Виставка-портрет 28/07/2020
Духовність – храм душі людської
Книжкова виставка 28/07/2020
Історичне значення Київської Русі
Книжкова виставка 28/07/2020
Світова спадщина ЮНЕСКО в Україні: духовні місця
Виставка-панорама 28/07/2020
Великий дар – Хрещення
Книжкова виставка 28/07/2020
Що ви знаєте про каву
Книжкова виставка

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16